Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hobbyelektronikával foglakozók...

Hobbyelektronikával foglakozók, honnan szerzitek be az alkatrészeiteket melyik boltot/weboldalt ajánljátok?

Figyelt kérdés
fontos hogyha boltot ajánlotok Budapesten és annak volzáskörnyezetében legyen

2022. aug. 26. 15:14
 1/5 Szirty ***** válasza:
100%

Én a helyi elektronikai alkatrész boltban, de az nem BP-en van.

Amikor összegyűlik pár dologra igény aminek az ára kitesz annyit hogy érdemes rendelni és itt nem lehet kapni akkor hestore-ból néha rendelek vagy TME-től.

Meg kell nézni mi mennyibe kerül mert van ami jó árban van de van ami (szerintem) drága ott.

Viszont rendkívül korrektek, és gyorsak sosem volt semmi probléma a rendeléssel.

Nem rendelek gyakran, nekem csak velük van tapasztalatom jelenleg.


[link]

[link]

2022. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BeefEater ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi kell.

Ha 1000 LED kell, akkor Aliexpress. Ha valami ritka IC vagy egyéb alkatész javításhoz, akkor RS vagy Farnell a befutó általában.

Plusz megkérem az ismerőseimet, hogy mielőtt bármit kidobnának szóljanak és ha olyan, akkor inkább én begyűjtöm és elbontom alkatrészekért.

2022. aug. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

[link]

[link]

[link]

[link]

Az első kettőnél jártam többször is személyesen, korrektek. A harmadikat nem is merem, valaha ez az Elektrokontha volt az Üllői úton, ott régen jártam többször is, ők is korrektek voltak. A Conrad-nál még nem jártam, állítólag drága.

2022. aug. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
76%
Régen az az Elektrokontha volt igen, de már nincsenek az Üllői úton, megszűnt a bolt. Szerintem Hestore jobb, mint a Conrad, mert olcsóbb. A Lomex is jó, ott sok minden van.
2022. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lomex, Hestore, RS online, TME, farnell, Mouser kb. ebben a sorrendben. A Farnell ha valami gyorsan kell, nagyon nagy raktárkészletől 1-2 nap alatt itt van a cucc, és szinte mindenük van és a keresőjük elfogadható, de nem a legolcsóbb. A Mouser szintén nem rossz, az kicsit lassabb 2-3 nap a tapasztalat, szintén nagy a raktárkészletük, a keresőjük nagyon gyenge. RS online és a TME picit lassabbak azok akár 4-5 nap is lehet amíg ide ér, de nekik nem csak elektronikai alkatrészeik vannak hanem egy csomó más is pl. mágnesszelep, csavar stb. A keresőjük jó közepes. Lomex keresője nagyon rossz, de jó az árukészletük, és olcsó (már ami van náluk).
2022. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!