Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanyszerelők! Milyen...

Villanyszerelők! Milyen egészségügyi alkalmassági vizsgálaton kellett átesnetek? Erős rövidlátás (ami szemüveggel természetesen korrigálható) kizáró tényező volt a felvételin?

Figyelt kérdés
2022. okt. 31. 17:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
szerelsz*
2022. nov. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
26%

[link]

[link]

Kétféle vizsgálat van. Az egyik amikor suliba mész, a másik meg amikor már az iskola után dolgozni.

Ha a rövidlátáson kivül nincs más bajod, akkor szerintem nem lesz gond. De a legegyszerűbb ha felhívsz egy foglalkozásegészségügyi orvost! Esetleg nézz utána, hogy a háziorvosodnak van-e üzemorvosi szakvizsgája (az enyémnek például van), akkor 1. tud válaszolni a kérdésedre, 2. meg is tudja csinálni a vizsgálatot

Itt tudsz rákeresni: [link]

Mozdonyvezető kollégámnak is volt amelyiknek szódásszifon szemüvege volt, meglézereztette, másnap már vitte is az intercityt. :D Azóta is szemüveg nélkül él. És ez 20 éve volt, amikor még nem voltak ilyen jók a lézeres műtétek.

2022. nov. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

10-es Ezt nem értem? Rövidlátó vagyok, tehát a távoli tárgyakat látom szemüveg nélkül elmosódottan, szemüvegben meg tökéletesen. De amúgy közelre tökéletesen látok. Ezt a hozzászólást nem értettem?


12-es Köszönöm a választ. Nincsen semmi olyan, ami korlátozna, ha a rövidlátást nem számítjuk. A mozdonyvezető kollégádnak előírás volt, hogy lézereztesse meg a szemét vagy önként döntött a műtétről?

2022. nov. 1. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!