Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy tiszta szinuszos...

Van egy tiszta szinuszos inverterem és van egy akkumulátorom amiről szeretném működtetni a keringető szivattyút. Az akkumulátor töltését hogyan lehet ez esetben megoldani?

Figyelt kérdés
És arra milyen megoldás lenne, hogy csak akkor használja az invertert és az akkumulátort, ha áramszünet történik?
2022. dec. 20. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A váltást mágneskapcsolóval tudod megoldani, ami akkor húz be ha van hálózati áram, ha elmegy elenged és azon az ágon az inverter kimenete van. Fontos, hogy mindhárom eret (fázis, nulla, föld) kapcsolni kell! Töltéshez pedig leveszed az akkut az inverterről és feltöltöd, vagy oda is csinálhatsz mágneskapcsolós megoldást, hogy ha van áram az akku egy töltőre kapcsolódik (fontos, hogy vezérelt legyen, nehogy túltöltse), ha elmegy a hálózati áram akkor átkattan az inverter bemenetére és az elindul.
2022. dec. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Áramszünet esetére én egy mágneskapcsolót tennék be aminek a behúzótekercsét a 230-ra kötném. Amikor elmegy a villany, kiesik a mágneskapcsoló és az így záró érintkezőjére (NC) kötném az akku és az inverter közti kábelt.

Az akkumulátor töltését pedig akkumulátortöltővel szoktuk végezni :D

Persze ha olyan invertered lenne ami tudja azt, hogy tölti az akksit és amikor kiesik a hálózat akkor az akkuból veszi az áramot az lenne a legjobb. De ezt nem tudjuk, mert nem írtad le, hogy milyen invertered van.

2022. dec. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

[link]

ilyen inverter.

2022. dec. 20. 09:39
 4/11 Szirty ***** válasza:

3000W?

12V-on 250A... Azon a csatlakozón és kábelen?


3000 marketingwatt!

2022. dec. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szirty ***** válasza:

"Amikor elmegy a villany, kiesik a mágneskapcsoló és az így záró érintkezőjére (NC) kötném az akku és az inverter közti kábelt."


Ahhoz kéne olyan mágneskapcsoló, aminek van olyan erősáramú NC érintkezője ami elbír vagy 20A áramot.

Ráadásul így visszatáplálnád az egész utcát...

Amikor meg van áram, akkor megtáplálnád az inverter kimenetét 230V-al amitől valószínűleg azonnal eldurranna.

2022. dec. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na még nem rendeltem meg szóval nincs probléma. Mit ajánlnátok akkor? :)
2022. dec. 20. 10:08
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]

Egy ilyenről mi a véleményetek?

2022. dec. 20. 10:15
 8/11 Szirty ***** válasza:

Az első is elbírja a szivattyúdat, csak a 3kW túlzás.

Az utóbbival jobban járnál szerintem, mert az átkapcsolást megoldja saját maga, ezzel nem kell foglalkoznod.

2022. dec. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szirty ***** válasza:
(meg a töltést is)
2022. dec. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az utóbbinál nem jók az aljzatok. Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás.

UPS Cyber Power LCD 900VA néztem még egy lehetséges megoldásnak.

2022. dec. 20. 10:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!