Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik, hogy használt videoká...

Létezik, hogy használt videokártyát adtak el nekem újként webshopból?

Figyelt kérdés

Adott egy RTX videokártya amit újként vettem 2022-07-9-én.

A PCX-en gépösszerakóban építettem egy PC-t. Ugye ők szerelték össze, én csak a kész gépet meg a dobozokat kaptam meg.

Ma az ASUS honlapján megnéztem a pontos garanciaidőt, és ott ez a VGA 2022-04-03-án lett regisztrálva.

Tehát durván 3 hónappal rövidebb a garanciaidő.

Ebből gondolom, hogy egy visszaküldött valaki által már korábban megvásárolt videokártyát tettek a gépembe.

A dobozát nyilván nem én bontottam ki.


Szóval ez az áprilistól és nem júliustól induló garanciaidő annak az oka, hogy nem én voltam az első tulajdonosa?


2023. jan. 23. 13:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%

Nem teljesen értem, a gépösszerakón keresztül vetted meg azt a videókártyát, júliusban, az összes többi hardverrel együtt? Vagy nem teljesen értem az első sorodat.


Miről szól az árajánlat és a szerződésed? Mi van a jótállásról?


Én rákérdeznék, hogy miért lett regisztrálva, és miért pont azzal a dátummal, ill. hogy használt -e vagy új.

2023. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%
Lehet akkor vételezte be a pcx
2023. jan. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Ha nem ismered ezt a gépösszerakó szolgáltatást, akkor persze hogy nem érted.

A webshopban összeválogatod az alkatrészeket, fizetsz 6 ezret és ők összerakják neked.

A többi meg adott, a kártyát július 9-én vettem a többi alkatrésszel együtt. Július 11-én már nálam volt a PC és használtam.

Az ASUS honlapján viszont úgy van regisztrálva a kártya, hogy április harmadikától indul a garanciaidő.

Tehát amikor én megvettem a VGA-val együtt minden mást, már 3 hónap garanciaidő mínuszban voltam.


Én úgy tudom, hogy a vásárlás napjától számít a garancia, nem?

Nyilván ráfogok kérdezni, mivel egy 600+ ezer forintos kártyáról beszélünk, amit most akarok eladni. Csak előbb itt akarok érdeklődni, mielőtt rájuk rúgom az asztalt.

A hivatalos ASUS garanciát ma kértem le, és akkor láttam, hogy már 3 hónappal a vásárlásom előttről ketyeg a garancia óra.

2023. jan. 23. 13:40
 4/23 anonim ***** válasza:
Nekem is gyanús. Jelezd a PCX felé szerintem, és kérj cserét első körben.
2023. jan. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez hogy lehet. Lehet kipróbálva volt valakinél és visszaküldte, de akkor sem értem. Tehát veszek egy vga-t, berakom a gépbe, felregisztrálom az Asus-nál és visszaküldöm, hogy á mégsem tetszik, na nekem ez lenne a fura.
2023. jan. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
a videó kártya több mint 600ezer?
2023. jan. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

... most látom, van milliós is.


Ahhoz képest, hogy a laptop 40ezerbe került...

:)

2023. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Amúgy az biztos, hogy valaki valamiért felregisztrálta korábban, hogy miért ha egyszer új, nem értem. Ott a boltban mit mondanak erre?
2023. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

A garanciaidő kezdete a garancialevélen van, amit a bolt állít ki átadáskor, onnantól van rá garancia..., hol itt a gond...


Volt vastag por a ventiken?

Igen? Megszívtad.

Nem, mit aggódsz...

2023. jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Írtam nekik, remélhetőleg holnap válaszolnak. Aki meg nem jártas a témában az minek válaszol? Semmivel nem leszek előrébb, ha leírod, hogy mit aggódok meg hasonlók.

A garancia időt a gyártó határozza meg. Ha az ő rendszerükben áprilisban indult a garanciális idő, akkor mit nem lehet azon érteni, hogy 3 hónappal át lettem verve?

Három hónap meg sokat jelent a használt piacon, konkrétan több tíz ezret bukok ez miatt.

2023. jan. 23. 21:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!