Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mindegyik fel van programozva,...

Mindegyik fel van programozva, vagy fel kell programozni ezeket az integrált áramköröket?

Figyelt kérdés
80-nal kezdődő, 8 bites mikrokontroller IC-k, gondolok itt 8051, 8052-re, stb,megtudná mondani valaki, hogy ezeket előre felprogramozzák,vagy önmagában is képes működni és ellátni a feladatát?

#IC #processzor #Intel #mikrokontroller #integrált áramkör #számítástechnika, elektronika, mikrovezérlő
2023. febr. 12. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen programozasra gondolsz es milyen feladatra? A mikrokontroller egy processzor, amihez hozzacsatoltak RAM es ROM chipeket, de semmilyen program nincs benne.
2023. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szirty ***** válasza:

"ezeket előre felprogramozzák"


Mit értesz "lőre" alatt?

Nyilván használat ELŐTT felprogramozzák őket.

De ha újat veszel (illetve olyat ami még nem volt használva) abban nincs program.

Ha valamilyen eszközből bontod ki abban meg van program.


"vagy önmagában is képes működni és ellátni a feladatát?"


Program nélkül nem képes semmire. Se önmagában se máshogy.

2023. febr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ettől féltem én is, hogy minden mikrokontroller programozásra szorul, de azért adtam neki 1% esélyt, hátha. Nos akkor remélem hogy nem az ment tönkre az egyik eszközömben, mert az eredeti főprogramot beszerezni, az már biztosan nem fog menni, szinte semmilyen körülmények között sem és egy speciális ATMEL féle programozó eszközt sem könnyű beszerezni hozzá.Legkésőbb jövő héten kiderül, hogy kuka vagy nem kuka. Köszönöm!
2023. febr. 12. 23:11
 4/6 Szirty ***** válasza:
77%

"Ettől féltem én is, hogy minden mikrokontroller programozásra szorul"


Ezt most komolyan írod?

Ha egy új mikrovezérlőben lenne program akkor milyen program lenne az?

Párásító vezérlés? Ipari kompresszor vezérlés? PID szabályzó táblaműszer? Automata mosógép vezérlő program? LED villogtatás?

Vagy pont olyan program lenne gyárilag benne amilyen abba a készülékbe való amibe neked kell a mikrovezérlő? Mindenki más meg kapja be? :)


Ha veszel a boltban egy pendrive-ot akkor azon gyárilag rajta vannak az adatmentéseid meg a filmjeid amiket tenni akartál rá?

Ugye nem? Neked kell arra használni amire szeretnéd!

Ez nem olyan mint a műsoros CD hogy egyiken ABBA, másikon Metallica van és lehet kapni mindenféle másmilyet is.

2023. febr. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Mekkora egy bunkó ember lehetsz te Szirty bazddmeeg!!

Valaki itt normálisan érdeklődik,te meg mint aki nagy okos csípőből leugatod az illetőt.Látszik hogy mekkora okostojás faxxkalap vagy.

Vannak előre felprogramozott és gyári mikrokontrollerek és vannak olyanok is amiket bizonyos célokra a felhasználónak kell felprogramozni.

A 8051-es és 8052-esek pont azok az Intel szériák,amiket gyárilag programozzák fel.Csak igen ügyes kombinációval lehet gallyra tenni és lenullázni a benne lévő főprogramot.A legkevésbé mennek tönkre ezek a mikrokontrollerek, még a PIC-ek is előbb csődöt mondanak.Viszont ezekre a megfelelő forráskódot felvinni nem gyerekjáték, már majdnem művészet beszerezni hozzá megfelelő programozót.Ha az tönkrement és főleg egy eredeti készüléken hozzá írt program, akkor azt szó szerint baxxhatod.Jobb ha új készüléket szerzel be inkább, de legkevesebb az esélye. Ami általában tönkremegy a készülékekben az a logikai IC-k valamelyike, vagy a memóriák, ha pl a számítógépeket, terminálokat vagy komolyabb más vezérlőegységeket nézzük.Nem kell aggódni amiatt, hogy sikerült hazavágnod a mikrokontrollert. Azt csak túlfeszültséggel, túlárammal, vagy valami komoly elektrosztatikus, elektromágneses behatással, sugárzás következtében lehet gallyra vágni. Még nagyobb feszültséget is kibírnak "Persze csak rövid ideig", de bírja. Szóval Szirtykém te pedig dugulj el ezzel a lekezelő stílusoddal.Pá barátaim!

2023. febr. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:

Érdekelt volna hogyan komolyan gondolta-e hogy programozni kell-e.

Nem értettem hogy ha a működésének része az hogy programot futtat, akkor hogy merül fel az a kérdés hogy programozni kell-e.


A forráskódot szerintem nem kell rátenni. A tárgykódot kell, mert azt tudja futtatni.

De biztosan csak elírtad véletlenül...

Tehát az a válasz hogy igen, kell programozni.


Köszönöm az impulzív hozzászólást! Sokkal beljebb vagyunk vele!

2023. febr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!