Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet kapni magyarországon...

Lehet kapni magyarországon olyan ledes mennyezeti lámpát, amihez jár egy falba szerelhető kapcsoló meg egy távirányító és tudod váltókapcsolással kapcsolni a lámpát a távirányítóval, meg a kapcsolóval is?

Figyelt kérdés
mert ugye, ha hagyományos kapcsolóra rá van kötve a távirányítós lámpa, akkor ha lekapcsolom kapcsoloval, akkor a távirányítóval nek tudom kapcsolni és erre kellene egy ilyen megoldás.
2023. márc. 10. 06:35
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
59%
Szerintem ilyen nincs, legalábbis nem láttam ilyet még, nem is sok értelmét látom, mert a távirányító a lámpát utasítja kapcsolásra, a fali kapcsoló meg az áramot szakítja meg fizikailag. De miért fontos ez? Vagy kell 2 távirányító, egy a falra, egy meg hurcolósra.
2023. márc. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Olyan (is) van, amit egyszerű kapcsolóval tudsz vezérelni azáltal, hogy kikapcsolod, majd rögtön vissza, ilyenkor fényerőt vált. Most pontosan nem tudom, három fokozatban vagy ilyesmi.
2023. márc. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, nekünk van hasonló, de csak távirányítós, kapcsolója nincs. Bluetooth-os is. Kb. 40 centi átmérőjű.
2023. márc. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Morzsi007 ***** válasza:

Sonoff okos relé van olyan fajta, ami RF-en is működik kis távirányítóval, de fali kapcsolót is lehet rákötni párhuzamban, ez egy kis dobozszerűség.

Vagy okos telefonról vezérled távirányító helyett és fali kapcsolóval.

2023. márc. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Morzsi007 ***** válasza:
59%
Amit írtam így áramtalanítod a lámpát, de az megint más, mikor ilyen lámpához adott távirányítóval kapcsolod ki, mert akkor csak kikapcsol, de nem lesz áramtalanítva. Ha viszont nem kap áramot, a gyári távirányítóval nem tudod bekapcsolni
2023. márc. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne olyan lámpát keress ami távirányítós, hanem olyat, ami dimmelhető.

És vannak dimmelős, rf vezérelhető, wifis, bluetooth-os kapcsolók, amivel már a kapcsolóról, meg a kapcsolót távvezérelve is lehet kapcsolni. Van olyan is, ami dimmelni is tud a kapcsolóról, meg a távvezérlésről is.

Mint pl ez: [link]

2023. márc. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gungasam ***** válasza:
Igen. Van olyan lámpa amely hagyományos , a falban eredetileg meglévő kapcsolóra kötve is műkszik és a vele vásárolt távkapcs is használható marad, arra is "hallgat". Nekünk ilyen van már három éve, vagy 60cm átmérőjű a színét is lehet variálni meg az erősségét is. Külön fali kapcsolót nem adtak hozzá , az marhaság.Nem volna jobb mint ami volt.
febr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!