Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy botmixert, és most...

Vettem egy botmixert, és most használom második alkalommal, van egyfajta "fúrógép" szaga, lehet hogy túlerőltettem?

Figyelt kérdés

Szóval első alkalommal nem volt ilyen szaga, csak miután sokat használtam. Kb. 10 percet, de közben pihentettem egy kicsit.


Ma ismét használtam, és egy kb. 10 percet megint ilyen szaga volt. Egyébként a külső része nem volt forró. 50 foknál tuti nem volt több, de még talán 45 fok sem.


2023. márc. 12. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha kívül 50 fokos, akkor belül még melegeb lehet. 10 perc tényleg lehet, hogy egy kicsit sok, és az is számít, hogy mennyire pörgött könnyen: nem mindegy, hogy egy banánturmixról beszélünk, vagy aszalt gyümölcsök ledarálásával kívánsz energiaszeletet készíteni, ami sokkal sűrűbb massza (nekem azzal sikerült kissé túlmelegíteni a gépet, de végülis túlélte).


Én úgy állok hozzá, hogy ha szaga lesz, akkor legközelebb óvatossabban, több pihentetéssel turmixolom az adott dolgot.

2023. márc. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1.: Mandulát daráltam :D
2023. márc. 12. 12:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ööö... Igen, lehet, hogy az egy pöppet sok volt neki. Ha bírja, jó, ha elromlik, inkább késes aprítót próbálnék helyette venni manduladaráláshoz.
2023. márc. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3.: Állítólag jó jég aprításához is, és 1500 wattos, szóval gondoltam csak bírja a mandulát is.
2023. márc. 12. 12:48
 5/7 anonim ***** válasza:
mandula darálåshoz darálot venėk ,nem botmixer teszek tönkre .
2023. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A jég az más. Nem a mandula keménységével van a baj, hanem a félig megdarált mandula és benne még a kemény darabok egy olyan masszát képeznek, amik erősen visszafogják a botmixer kését. Ettől pedig túl nagy áram folyhat a motorban. A jég az jobban hasad.


Vagy legalábis nekem ez a benyomásom. De nem vagyok gépész, se fizikus.

2023. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen feladatokhoz aprítógépet kell használni, azoknak nagyobb a teljesítménye.
2023. márc. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!