Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az ilyen hordozható kis mobil...

Az ilyen hordozható kis mobil routerek, amikbe sim kártya kell, kártyafüggetlenek?

Figyelt kérdés

Ilyen készülék:

[link]


Csak én (telenor, yettel) net előfizetés mellé kaptam ingyen. Most viszont váltani szeretnék szolgáltatót és nem tudom, hogyha egy másik szolgáltató sim kártyáját rakom bele akkor is működik-e?


2023. ápr. 3. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

attól függ mikor kaptad

amikor még bejöttek ezek az eszközök, a szolgáltató rakott rájuk simlockot, később ahogy a telefonokat is elkezdték függetlenül árulni, ezek is maradtak függetlenek

2023. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki. Régeben találkoztam olyannal, ami nem volt független.
2023. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2019 jan-ba kötöttem a net szerződést akkor kaptam az eszközt.

Kipróbálni másik sim-mel nem tudom, illetve ahhoz előbb szerződést kéne kötnöm a másik szolgáltatóval és a jelenlegit lemondani, viszont ha nem jó az eszköz másik simmel akkor meg nincs fölös 30-40 ezrem újat venni.

És azért nem tudom még az új szerződést megkötni, mert 2 évre akarnám viszont ahhoz okostelefonnal kéne kérjem így viszont nem kapnék hozzá routert, ha meg routert választok hozzá akkor meg csak 1 évre kapnám a szerződést. Nem tudom ez így mennyire érthető így leírva.

Esetleg a mobilomból tudnám átrakni a simet, de azon nincs mobil net, így is jó lenne?

2023. ápr. 3. 14:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nem független, akkor ugyanaz van mint mobilnál, a szolgáltató unlockolja
2023. ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Már egy jó pár éve nem lehet szolgáltató függő SIM-es eszközt eladni még a szolgáltatónak sem.

Én azt javaslom vedd fel a jelenlegivel a kapcoslatot és kérdezzél rá hogy független-e vagy sem. Megmondod hogy a párodnak van mobilnet SIM kártyája másik szolgáltatótól és szüksége van a modemre mert elutazik 2 napra és vinné magával ha így működik. Azt nem kell tudniuk hogy ez igaz vagy sem, és csak akkor mondd ezt ha nagyon kérdezik hogy miért lenne fontos tudnod.

2023. ápr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a mobil simmel és elfogatta csak a sim pin kódját kérte és betudtam lépni az eszköz kezelőfelületére és rá is csatlakoztam a wifire. Akkor független igaz?
2023. ápr. 3. 15:25
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

"Kipróbálni másik sim-mel nem tudom, illetve ahhoz előbb szerződést kéne kötnöm a másik szolgáltatóval és a jelenlegit lemondani,"

Nem kell túlgondolni.

Nem kell hogy a sim a tiéd legyen, nem kell hogy a kivett simet lemondd, stb.

Ha a számhordozást gondolod megoldásnak, az akkor nem jó, ha nem független a modem, mert nem a telefonszám számít, hanem a szolgáltató hálózata.

Szóval rossz a gondolatmeneted.

2023. ápr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem akarok számhordozást ez csak net előfizetés nem kapcsolódik a mobilomhoz...

De már bele tettem azt a simet ami a mobilomba van (másik szolgáltató) és jó volt vele.

2023. ápr. 3. 15:30
 9/10 A kérdező kommentje:
Meg abban nem voltam biztos, hogy a mobilomban lévő sim jó-e bele ha ahhoz nincs net előfizetve. Azt tudom, hogy egy simcseréhez nem kell lemondani a szolgáltatást...
2023. ápr. 3. 15:32
 10/10 anonim válasza:

függetlenek

engem az érdekelne hogy wifi kódot hogy lehet meg változtatni ilyen eszközön?

néztem egy videót a beüzemelésről pont meg találtam a típusom és amikor az aksit kivitte pont ugyan az a jelszó mint az enyémnek szóval gondolom meg lehet változtatni valahogy .

2023. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!