Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektrokauter és forrasztópáka...

Elektrokauter és forrasztópáka között mi a különbség?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 17. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Az előző egy orvosi eszköz. De a másodikkal is lehet szövetet elpárologtatni ha rossz helyen fogod meg :D
2023. ápr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Kb az ami a WC-papir és a hullámpapir között.
2023. ápr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Forrasztópáka egy forró heggyel működik, amit egy fűtőszál fűt fel, az elektrokauternél meg áram a szöveten keresztül haladva a szövet elektromos ellenállást felhasználva alakul hővé. De lehet abban is van már olyan, ami már az eszközben hővé alakul.
2023. ápr. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Tudok jobbat is. Egyszer kijött egy szemölcs a kezemen, talán kézfogás útján kaptam el valami vírusos szemölcsöt, kitudja... (Hadd ne mondjam, hogy egyébként utálok kezet fogni férfiakkal, de ez ilyen birka szokás.)

A szemölcs egyre nőtt, amikor 4 mm-es lett, akkor fogtam egy 4 mm-es szöget.

Síkba reszeltem, gázon felizzítottam.

Szemölcsre rányomtam, kiégettem.

Utána égési seb, majd szépen legyógyult.

Ez egy nagyon fura érzés egyébként, izzó vasat nyomni magára az embernek, amitől ösztönösen irtózik. Van egy erő, ami visszatart. Egy másik erő, hogy le akarom nyomni. Lenyomtam.

2023. ápr. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!