Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 12V-os kapacitív érzékelős,...

12V-os kapacitív érzékelős, led kimenetes kapcsoló (elvileg nyomó is)? Help pls?!

Figyelt kérdés

Van ez az egység. Kapcsolóként működik, rövidrezártam az S1-es pontot, így most nyomóként működik, de folyamatosan világít a led.. mármint ha elveszem a kezem.. Lehet ez egyáltalán nyomó is? Van kép segítségnek.

[link]


2023. jún. 4. 20:46
 1/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
55%

"így most nyomóként működik, de folyamatosan világít a led.. mármint ha elveszem a kezem.. Lehet ez egyáltalán nyomó is?"


Most akkor mi van, nyomó vagy nem nyomó, nem lehet valamit érthetően leírni?

"Inching switch" az angolban elvileg a lépcsőházi kapcsolólóhoz hasonló időzítés, azaz egy trigger (egy nyomás) be, majd meghatározott idő után ki.

De nem zárom ki, hogy a kínaiak fordítógéppel megint valami rossz szót találtak (szokásuk néha). Tehát a valóság egyszerűen csak a nyomógomb elv: amíg érinted, addig világít.

Latching pedig az arretáló (reteszelő) mód, vagyis egy érintés on, másik érintés off.

2023. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mintha nyomó lenne, csak fordítva működik.. az érintés szakítja meg a folyamatos világítást.


Na így, hogy értem miket jelentenek ezek.. ez alapból érintés on, másik érintés off-on működik ha nem nyúlok hozzá. Ha az S1-et áthidalom, akkor pedig úgy, ahogy az elején próbáltam leírni.


Szóval ezzel az Inching switchel esetleg lehetne kezdeni valamit elvileg, csak kellene hozzá nekem valami ellenállás?

2023. jún. 4. 21:36
 3/9 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg ha tudnál nekem ilyet találni valami helyen? Azt sem tudom hogy keressem, ezek tényleg mindent beleírnak a címbe..
2023. jún. 4. 21:37
 4/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Azért is feltételeztem, mert ha ilyen TTP223 van rajta, ez így működik:

[link]

2023. jún. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Esetleg ezt nem tudod mi lehet?


[link]


Itt a videó is, ha segít:


[link]

2023. jún. 4. 21:48
 6/9 anonim ***** válasza:

"Szóval ezzel az Inching switchel esetleg lehetne kezdeni valamit elvileg, csak kellene hozzá nekem valami ellenállás?"

Át kell hidalni, a másik hidalást meg leforrasztani.

2023. jún. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, ugyan az van. Folyamatosan világít, ha ott tartom a kezem elalszik (ilyenkor búg a tápegység is kicsit).
2023. jún. 4. 21:59
 8/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
55%

PDF 4. oldal:

Ha mindkét átkötés hiányzik (0-0) pillanatkapcsoló, aktív magas kimenet (érintésre bekapcsol).

4. láb (AHLB) magas szint (0-1) pillanatkapcsoló, aktív alacsony szint (érintésre kikapcsol).

Egy-egy rövidzár magas szintet állít be (5 V-ra zár).

2023. jún. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na jó, holnap megbontok egy másikat.. már bárhogy forrasztom nem jó.. bár az is lehet, hogy valami bóvlit vettem.

Mindenesetre kösz.

2023. jún. 4. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!