Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért foglal ennyi lemezterüle...

Miért foglal ennyi lemezterületet?

Figyelt kérdés

Az imént átmentettem néhány képet a régi Windows 7-es gépről egy pendrivera, és csodálkoztam, hogy a 64 GB-os pendrive hogyan telt be ilyen gyorsan. Majd megnéztem a tulajdonságokat, és valamiért 3 gb-nyi fájl 55 gb lemezterületet foglal. Ennek mi az oka, és mit tehetek ellene?


Itt egy kép róla: [link]



2023. jún. 11. 15:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A lemezterület 64GB. Ebből foglalnak 3,5GB-ot a képek. Tehát maradt 55,9GB a pendrive-on.
2023. jún. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Betelt ?
2023. jún. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A pendrive tele van. Én itt most a pendriveon lévő egyetlen fájlmappa tulajdonságairól csatoltam a képet. Ha egy kép tulajdonságait nézem, akkor egy 3 MB-os kép 15 MB lemezterületet foglal. De elemenként változik, valamelyik sokkal többet.
2023. jún. 11. 15:59
 4/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
Hamis pendrive tud olyat, hogy nagyobb területet mutat a valóságnál.
2023. jún. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül nem Aliexpressen vetted a pendrive-ot? Vagy jófogáson, egyéb apróhirdetési oldalon egy magánszemélytől? Mert akkor egyszerű a megoldás: a pendrive nem 64GB-os, csak az van ráírva, hogy jó pénzért eladják.
2023. jún. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Korábban megfelelően működött. Régen ezen filmeket tároltam és semmi baj nem volt vele. Most, hogy újból használom, van baj. Ez bármilyen formában tesz kárt a gépemben, vagy a rajta tárolt fájlokban, ha használom?
2023. jún. 11. 16:05
 7/20 anonim ***** válasza:
38%

Vírus!



Ugyanazt a fájlokat addig másolja amíg a tároló be nem telik.

2023. jún. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

7.

Ha egy fájlt átrakok a gépemre, akkor ismét normális lesz a mérete. Két pendrive-val is megpróbáltam, és mindkettőnél fennáll a probléma. Lehetséges, hogy a Windows 7-tel van a baj?

2023. jún. 11. 16:55
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A lemezterület szó melyik része jelenti azt, hogy az foglalt is?

Lelövöm a poént: egyik sem!

Ha tele van, akkor nem ez a 3 gigás mappa foglalja a helyet!

2023. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az egyetlen elem, ami a pendriveon van, az az a mappa. Annak a tartalma foglal 3 gigabyte-ot, és 55 gb lemezterületet. A kérdésem az, hogy ez miért van így? És márpedig betelítette a pendriveot ez a 3 giga, mert próbáltam rátenni egy másik 2 gigás mappát, és azt írta a windows 7-es gép, hogy 60 gb szabad hely kellene hozzá, hogy az a mappa rámenjen? Néztem, mint hülye, mert nem értettem.
2023. jún. 11. 17:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!