Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy Vinyl lemez lejátszóm....

Van egy Vinyl lemez lejátszóm. Arra van egy Black Sabbath lemezem. Észrevettem lejátszásnál, hogy az első számban két másodpercet előreugrik a szám. Megnéztem közelebbről és találtam rajta halvány karcolásokat. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

2023. jún. 11. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Semmit. Legközelebb jobban vigyázol rá.
2023. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 18042 ***** válasza:
A karcoláson megugrik a tű, ezzel nem tudsz semmit sem tenni, legfeljebb, ha lehetséges beszerzel egy új lemezt. Nekem is van karcolt lemezem, azt régen vettem leárazva, ennél nem ugrik a tű, de a karcolt résznél minden fordulatnál pattan egyet.
2023. jún. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmit, a lemez anyaga nem kemény (körömmel szét lehet gyalázni) a sérülés végérévényesen benne marad. A megoldás: hallgass country zenét.
2023. jún. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Növelheted a tűnyomást, így nő az esélye hogy nem ugrik a tű a karcon, cserébe jobban fogja koptatni a barázdát.

A legjobb ha emelt tűnyomással átveszed kazettára, majd visszaállítod az előírt tűnyomást.

2023. jún. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 18042 ***** válasza:
80%
Ha nosztalgiázni akar, akkor jó lehet a kazetta, ha nem, akkor inkább érdemes átalakítani digitális formátumba és azt hallgatni. Az eredeti lemezt meg csak különleges alkalmakkor használni – kevesebb lejátszás, kisebb mértékű kopás, hosszabb élettartam.
2023. jún. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az a tű kopott! Karcoláson nem ugorhat meg.
2023. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szirty ***** válasza:
39%

"Karcoláson nem ugorhat meg."


Az a sérülés irányától és mélységétől függ.

2023. jún. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
1-esnek. Most kaptam a lemezt. Tehát én vigyáztak rá mint két pici szemem fényére. Nagy Black Sabbath rajongó vagyok. A minimum, hogy vigyázok rá
2023. jún. 11. 20:24
 9/11 anonim ***** válasza:

"Karcoláson nem ugorhat meg."

Ó, de még hogy meg tud ugrani...

2023. jún. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát, ha megugrik, akkor az nem karcolás, hanem anyaghiány. Vagy nagyon rosszul van beállítva a tű vagy kopott. Én az utóbbira szavazok tapasztalatból.
2023. jún. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!