Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Analóg, digitális vagy analóg-...

Analóg, digitális vagy analóg-digitális karóra a jobb?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb és miért? Nektek milyenetek van/volt?

#analóg #digitális #karóra #analóg-digitális
2023. jún. 14. 07:50
A kérdező szavazást indított:
Analóg
Digitális
Analóg-Digitális
21 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Nekem jelenleg 2 órám van, egy analóg és egy hibrid (analóg-digitális).


Mindegyiknek meg van a létjogosultsága. A többfunkciós (barométer, magasságmérő, iránytű, világóra, hőmérő, zónaidő, stopper....stb.) strapabíróbb minőségi sportórák (amik nem okosórák!) többnyire hibrid vagy digitális óra, mert analógban lehetetlen beépíteni azt a sok funkciót.


Nekem is van egy Casio Pro-Trek Premium hibrid karórám, ezt utazáskor szoktam hordani, mert például sokat repülök. Az óra analóg része mutatja, az aktuális időd például az USA-ban, a digitális része pedig az otthoni (magyarországi) időt. Nem kell így folyton a telefont előkotorászni. De van, hogy a digitális része a hőmérsékletet mutatja.


Egy színházba, bálba, bankettre, elegánsabb étterembe mondjuk már ne menjen az ember digitális karórával. Oda csak analóg! Még hibrid se.


Bár én Tokióban a villamoson láttam már nem egy alkalommal olyat, hogy öltönyös és aktatáskás fazon kezén, számológépes(!) digitális karóra volt. És ez tavaly volt, ráadásul nem is vénember volt a tag, hanem olyan 40-50 év körüli forma. Ráadásul nem is egy embert láttam ott, számológépes karórával. Szerintem baromira ciki amúgy, én tuti nem venném fel. Még a borsodi cigánysoron is kiröhögnének, ha ilyen óra lenne a kezeden. :D

2023. jún. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Mindkettő jó.

A terepjáró vagy a családi kombi a jobb? Érted.

2023. jún. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

# 2


Értem, csak ugye szokták mondani, hogy a digitális óra az bóvli. A quartz óra pedig nem óra, csak a mechanikus.

2023. jún. 14. 19:43
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

A kvarc addig gagyi, amíg olcsó és tömegáru. Ha kellően drága, akkor "a kvarc nem baj", és az óramániákusok ugyanúgy körbenyalják.

https://www.youtube.com/watch?v=9yz7QVoDWeA

2023. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Én pedig csak kvarcórákat hordok. Nem fogok én felhúzogatni órát. Automata óra sem kellene, mert nem fogom a kezemet sem rázogatni, mint egy epilepsziás félhülye, és pláne nem fogok óraforgatót vásárolni. Ja és a tetejében a mechanikus órák nem is pontosak annyira egy kvarchoz képest. A szervizelésről ne is beszéljünk. Nekem egy analóg kvarc Seiko-m van. Simán jó.


A digitális óra sem bóvli, abból is van minőségi.

2023. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Olyan órát vegyél ami tetszik. Ebben pont nem kell másokra hallgatni. Nyilvánne vegyél hulladék divatórát,rendes óragyártó termékét vásárold azon belül meg ami tetszik.
2023. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Casio Edifice az optimális választás. Nincs viccesebb, mikor az újgazdag ficsúrok egy lakás árával a kezükön villognak...
2023. jún. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy analóg kvarcra esküszöm, a fent említett gyártótól, a mutatók sokkal jobban olvashatóak le, mint a digitális számok.
2023. jún. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Az #1-es és az #5-ös válaszoló vagyok. Igaza van a #7-es válaszolónak amúgy. Teljesen felesleges méregdrága órákat vásárolni. Nem kell gagyit venni, pláne nem divatmárkák óráit (pl.: Michael Kors, Armani...stb.).


Rendes óragyártótól kell karórát vásárolni. Olyan 50.000-200.000 Ft között, már jó minőségű órák vannak. Nekem egy Casio Pro-Trek PRW-6611Y-1ER és egy Seiko SUR323P1 típusú órám van. Nem egy megfizethetetlen méregdrága óra egyik sem.

2023. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 NTBS ***** válasza:
40%
Analóg.
2023. jún. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!