Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj? Fürdőszobai...

Mi lehet a baj? Fürdőszobai hármas konnektorban 237 V a feszültség.Hajszárító, ventis hősugárzó nagyon gyengén megy róla.(150 V-ra leesik a feszültség ilyenkor a másik két aljzatban.)A ház többi konnektorában rendesen üzemelnek.

Figyelt kérdés

2023. jún. 16. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
MEglazultak a kötések a konnektörban vagy a hozzá tartozó kötődobozban.
2023. jún. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Szirty ***** válasza:
100%

Valami kötés gond lehet ahogy az előttem válaszoló írta.


Én annyit gyorsan hozzáfűznék, hogy ekkora terhelés mellett ilyen esés azt a kötést nagyon melegíti (valószínűleg izzik is).

Szóval ne használd azt az aljzatot amíg a hiba ki nincs javítva ha nem akarsz lakástüzet kockáztatni!

2023. jún. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kifordítottam az aljzatot megnézni a kötéseket. A nulla érintkezőkre volt kötve a föld(zöld-sárga),a föld érintkezőkre pedig a nulla(kék).Megcseréltem és most jól működik minden.A feszültség sem esik le közben.
2023. jún. 16. 19:21
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Ügyes vagy.
2023. jún. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Ühüm... és ha a vezetékek színe megtévesztett?

Simán lehet hogy előtted egy másik kókler vitte be oda a vezetékeket és kötözgette össze.

Most azért lett jó, mert te rendesen meghúztad a csavarokat. De a vezetékek nem jó helyen vannak. Ez nem jutott eszedbe??

2023. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 DK-s ***** válasza:

#5-nek:


Csatlakozom Szirty-hez. Ha ezt laza kötés okozta volna hősugárzóval, akkor xarrá égett volna a hibás kontaktus.

2023. jún. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
villanyszerelőt! ne barkácsolj! az áram és a medve nem játék!
2023. jún. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Elindultam a kötődobozától a lakáselosztóig, végig színhelyesen van kötve minden.Átlátszó kis karos "csokival".Szerintem csak ezt nézhették el valahogy.
2023. jún. 17. 06:26
 9/12 Szirty ***** válasza:
100%

Összefoglalnám:


- Egy fali aljzatban a feszültség 150V-ra esik amikor nagy terhelés üzemel róla (1-2 kW).

- Más hejen lévő aljzatban eközben a feszültség nem esik le.


Megoldásként felcserélted az illető aljzatban a nulla és védővezetőt (mert eleve fel volt cserélve), mire látszólag a probléma megszűnt.


Két dologra lehet következtetni ebből:


1. Nincs ÁVK a lakásban az aljzatok áramkörén, mert azt már eleve lekapcsolta volna az említett hibás bekötés.


2. A földelési ellenállás abban a lakásban olyan nagy, hogy garantáltan nem tudja ellátni a védelmi funkcióját.


Én hívnék egy szakit aki megvizsgálja a hálózatodat és végez méréseket (nem multiméterrel hanem erre való hurokellenállás mérő műszerrel) mert ez így nagyon nem jó még akkor sem ha látszólag minden jól működik.

2023. jún. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 DK-s ***** válasza:

Szirty-nek:


Én sejtem hogy mi a szitu, bár ezt csak a kérdező tudná megerősíteni.


Nagyon régen még nem volt föld, a szolgáltatótól csak egy fázis, és egy nulla ment be az épületbe. A földelést egy idő után kétféleképp oldották meg. Az egyik megoldás a nullavezető óra utáni elosztása volt, a másik megoldás a földszonda alkalmazása. Vastag rézrúd volt lehelyezve a földbe, erre kötötték a földelést.


Ennél a megoldásnál léphet fel a fenti jelenség. Tehát feltételezem hogy a kérdező egy régi típusú, valszeg családi házban lakik, ahová "légkábelen" van bekötve az áram, két kábellel. Egy szigeteletlen alusodronyon ami egyben a tartókábel, és rátekerve egy fekete, szigetelt kábel.

2023. jún. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!