Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen laptopot érdemes venni...

Milyen laptopot érdemes venni egyetemre?

Figyelt kérdés
Jó eséllyel fel fognak venni valamelyik egyetemre az idén és szeretnék tanácsokat azzal kapcsolatban, hogy milyen laptopot érdemes venni tanuláshoz. Márka és típus is érdekel.

2023. júl. 1. 22:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Milyen szak?
2023. júl. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit fogsz rajta csinálni. Nekem villamosmérnökként MSc-n már nagyon hiányzott volna 16 giga RAM, de előtte is kellett a 8. Ha csak jegyzeteket olvasol rajta meg a beadandókhoz kell a word, akkor nem kell túlspilázni.
2023. júl. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
16 GB RAM és 6 magos proci alá ne menj, mert csak szívni fogsz vele. 200 ezer környékén találhatsz már elfogadható laptopokat. Acert vagy Asust ajánlanám személy szerint, de igazából nincs annyira nagy különbség a márkák között minőségben, a hasonló árú laptopok között.
2023. júl. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
[link] Pl ez egy jó ár-érték arányú laptop átlag egyetemi felhasználásra. Ha játszani is szeretnél komolyabb dolgokkal, mint lol vagy cs:go, akkor 350 ezer felett érdemes keresgélned már viszont. Drágák a laptopok :(. 200k-nál olcsóbbat tényleg nem érdemes venni, mert hamar belassulnak, elavulnak.
2023. júl. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha csak jegyzetelni kell, akkor 120k körül minden jó ahhoz
2023. júl. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy nem tudom, mennyire értesz hozzá. Normális boltban segítenek a szakemberek. Meg prohardver fórum. Ne a gyakorin várj értelmes választ a sok önjelölt informatikustól.
2023. júl. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

#6-os, szerintem ez a fórum arra való, hogy az emberek kérdezzenek. Másrészt, olvastam én is eleget az említett fórumot, ahol nekem az a tapasztalatom, hogy szintén sok az "önjelölt informatikus", aki csak a saját preferenciái szerint, normális kommunikációt mellőzve, a másikat sértegetve, személyeskedésbe fulladozva tudja csak kifejteni a véleményét. Természetesen vannak kivételek, ott is, és itt a gyakorin is, tisztelet a kivételeknek.


#on


Tényleg hasznos tudni kedves kérdező, hogy mik a terveid vele, milyen szakra mész, mert így könnyebb Neked megfelelőt ajánlani, hogy ne költekezz túl feleslegesen és ne is lődd alul a hardvereket.


Amiket korábban is írtak, általánosan 8-16 GB RAM-mal szerelt gépeket érdemes nézni, fontos az is, hogy legyen benne SSD (bár szerintem már szinte minden laptop ilyen mostanában), meg a processzornál azt érdemes figyelni, hogy 2-3 évnél (max 4) öregebb ne legyen a processzor, ezen felül a teljesítménye felhasználásfüggő.


Pl. ha grafikai, grafikusi szakra mennél, akkor nyilván a kijelző és a beépített (dedikált) videokártya is hasznos tulajdonságok.


Viszont pl., ha informatikusi szakra mész, akkor nem annyira ajánlott a MacBook, mert - bár macerásan persze megoldható, de sokszor szívás (szaktársaim tapasztalatai) - nehezebb megoldani sok program működését, vagy nincs is rá az adott program. Infós szakokon ezért főleg Linuxos és/vagy Windows-os (akár dualboottal) telepített gépeket szoktak javasolni.

2023. júl. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
10%
#7 Na, aztán miért is fontos az SSD? Egy bölcsésznek, aki csak jegyzeteket meg filmeket tölt le újra meg újra, pont felesleges, csak a bekapcsolási időt csökkenti. Az más kérdés, hogy SSD nélkül már valószínűleg nem fog találni új laptopot. Látod, mondom én, hogy sok az önjelölt hülye.
2023. júl. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
#8 csak nem Prohardveres szökevény?
2023. júl. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szabadbölcsészet, kommunikáció és média, pszichológia. Ezeket jelöltem.
2023. júl. 2. 01:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!