Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Erdemes kihuzni par dolgok a...

Erdemes kihuzni par dolgok a konnektorbol ejszaka?

Figyelt kérdés

mint pl telefontolto, ledszalag


draga az aram


2023. aug. 19. 03:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy mennyit fogyasztanak üresben.
2023. aug. 19. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Nincs értelme. Ezeknek minimális a fogyasztása, hacsak nem valami gagyi kínai.
2023. aug. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Érdemes.
2023. aug. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na örök vitagerjesztő kérdés.

Sok kicsi sokra megy. Érdemes kihúzni gyakorlatilag mindent.

Én végigméregettem mindent és meglepődtem néhány készülék "kikapcsolt" állapotbeli fogyasztásán. Én azzal, hogy kapcsolós hosszabbítova van minden ami nem kell és 2-3 kapcsolással áramtalanítok mindent, 80W fogyasztást spórolok meg.

Nem tűnik soknak, de mondjuk napi 14 órával számolva amikor nem használom ezeket a készülékeket az havi szinten 35kWh felesleges fogyasztás, ami 1400 forint. Jó persze nem sok, de az évi 17000. és 50 év alatt meg még sokkal több.

És én egyedül vagyok, nincs semmi extra készólékem. Egy 3 gyerekes családban ahol mindenkinél van tv, számítógép, kutyafüle, ott ennél sokkal többet lehet megspórolni!

2023. aug. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én van amit éjjel töltök ,nyomtató Pl ki van kapcsolva pontosabban az egy elosztoban van bedugva az meg ki van mindig kapcsolva ha nem használjuk.
2023. aug. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Fagyasztót meg a lélegeztető készüléket ne húzd ki.

Nekem a 3 klíma, ha egyik sincs bekapcsolva, akkor is kb 40W-ot elvisz készenlétben, így külön kapcsolót kellett hozzá beszerelnem. Az éves szinten elég sok.

2023. aug. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!