Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 1,5V-os ceruza akkuban mi...

1,5V-os ceruza akkuban mi romolhat el?

Figyelt kérdés
Használatban volt majd nem működött a távirányító.Töltőre rakva kiderült hogy semmi áram nincs benne,így a töltést sem veszi fel.
2023. aug. 19. 13:37
1 2
 1/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Gyakori probléma az is, amikor két cella van sorosan, egyik hamrabb lemerül 0 V-ra, vagy még átfordulhat negatívba is, amitől kinyíródik.

0.9 V alá nem is szabadna meríteni.

Sajnos több esetben is zsákutcának bizonyult ilyen esetekben az elemek akkuval való helyettesítése, amikor az akku kinyíródik és forintosítva nem nyertél semmit, de vesztettél (negatív mérleg).

2023. aug. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ami 1,5 V-os és ceruza (AA, R6), az - pár kivételtől ( [link] vagy például [link] ) - eltekintve nem újratölthető akkumulátor hanem elem.


A ceruzaméretű újratölthető akkumulátorok meg általában más - a leginkább elterjedt NiCd, NiMH akkumulátorok 1,2 V-osak - feszültségűek.


Bővebben: [link]


Jó lenne tudni, pontosan milyen elemről/akkumulátorról van szó, és milyen távirányítóról.

2023. aug. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

[link]

A beltéri digiline ka 02hd.

Tegnap leesett a távirányító az ágyról a parkettára.de nem foglalkoztam vele.lehet nem is ez volt hanem a másik mert az is hasonlóan néz ki, nem is figyeltem.

2023. aug. 19. 14:36
 4/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Előbb erre nem tértem ki, siettem is, illetve laikus elírást feltételeztem.

A szokásos 1,2 V-os cellákra értendő, hogy 0,9 esetleg 0,8 V az alsó szint, amit még elvisel tartósan.

2023. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Lemerülve biztosan nem volt,fullon volt a másik ilyennel mikor beleraktam.a másikat is töltőre tettem,arra fullt ír ki.valami 20 ezres töltő,elég fejlett.de semmit nem kezd vele,discharge,refresh semmi nem működik.
2023. aug. 19. 14:43
 6/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:

3.

Akkor ez más eset, elektronika van benne, sérülhetett is az eséstől.

2023. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Szirty ***** válasza:

"Lemerülve biztosan nem volt,fullon volt"


Ezt méréssel ellenőrizted, vagy feltételezed?

2023. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Fullon addig van amíg el nem kezdi használni az ember.A másik ilyen aksi jó viszonyítási pont,együtt lettek feltöltve és egyszerre vannak használatban ugyanabban a termékben.
2023. aug. 19. 15:55
 9/14 anonim ***** válasza:
szétszaladtak az elektronok
2023. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tehát ez

[link]

egy mikro- (AAA), nem ceruzaakkumulátor (AA).

Ráadásul lítium-ion, aminek a cellafeszültsége 3,6-3,85 V ( [link] ), így ezen akkumulátorokban van egy elektronika, ami lecsökkenti azt 1,5 V-ra.

Na most ha ez az eséstől megsérült, akkor az okozhatja a működésképtelenségét.

2023. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!