Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gázpákával lehet nyákot...

Gázpákával lehet nyákot forrasztani? Vagy csak vezetéktoldásra jó? Mekkora lángja van?

Figyelt kérdés
Elegem van már az állandó pákahegy cserélgetésekből. Arra gondoltam kipróbálok egy gázos pákát, csak nem tudom milyen működés közben. Az a baj, hogy nagyon kis pontra kell összpontosítani a lángot. Ez megoldható ?

#forrasztás #Gázpáka
2023. szept. 6. 02:04
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem erre találták ki. A láng hőmérséklete könnyen kárt tehet a panelban.

A forrasztáshoz max 400 fok kell, míg a láng 1700 fokos is lehet, amitől pillanatok alatt felválhat a réz vezetősáv a panelról.

2023. szept. 6. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
72%
De várjuk most itt egy kicsit, te nem gázpákáról beszélsz, hanem ún. gázfáklyáról, a gázpákának ugyanúgy hegye van. Aminek csak sima szúró lángja van az nem alkalmas nyák forrasztásra egyáltalán. Nem tudom neked milyen pákád van, aminek a hegyét állandóan kell cserélgetni, de ha sokat forrasztasz, akkor forrasztóállomás kell, amin a hőfokot be lehet állítani. Nekem viszonylag egy olcsó fajta van, de kb. évente kell hegyet cserélni, pedig munkámból kifolyólag sokat használom.
2023. szept. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Gázfákylával nagy ritkán szoktam bontani, mert nincs hőlégfúvóm, de borzalmas az egész. Szétégeti a nyákot, a műhely napokig büdös mint a dög utána, cserébe az alkatrészek szépen potyognak ki ha kocogtatom a nyákot és nincsenek az lábak elhajlítva. Ilyen lángot csak bontáshoz, de oda is nagyon óvatosan, mert ez a sokszorosa annak a hőnek mint ami kéne. A bontott alkatrészekben is könnyen kárt tehet.
2023. szept. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pillanatpákát használok. Néhány (15-20) forrasztás után elpattan a rézhuzal....
2023. szept. 6. 08:52
 5/5 Szirty ***** válasza:

Ahogy írták a gázpákának is van hegye, csak azt nem áram, hanem gáz melegíti. A gázláng a pákán belül ég.


Vegyél inkább olyan pákát ami nem pillanatpáka.

Ha nem akarsz sokat költeni, akkor pl. egy ilyet (vagy hasonlót):


Fahrenheit 28020

[link]


Veszel hozzá még pár hegyet aminek különböző profilja van és csak akkor kell cserélned ha vékony helyett vastag kell vagy fordítva.

nagyon sokáig bírja egy hegy még a durva bánásmódot is.

Ez kb 9-10e Ft.


Régebben a Lidl is árult hasonlót. Azt nagyon nagy ívben kerüld el!

2023. szept. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!