Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A töltésvezérlőtől az akkuhoz...

A töltésvezérlőtől az akkuhoz elágazó kábelsarura gondoltam, mivel rákötném a régi szünetmentest, és kipróbálnám vele. Az akkuhoz, és a szünetmenteshez is kell biztosíték, védő dióda. Fogalmam sincs, hogy milyen kell, és hogy kell beépíteni?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy ezen videó alapján csinálok hasonlót.

https://www.youtube.com/watch?v=TtGgzuRuK9M&t=93s


Elég részletesen megmutatja mit hogyan kell megcsinálni, de egy két dolgot másképp csinálnék. Mivel van pár cuccom hozzá, és talán össze is tudom állitani.


Ami van, vagy beszerzés alatt

MXUS36V 250W e-bike motor -> van

Blazer 400 szünetmentes tápegység -> legalább 18 éves, akuja már régen döglött

Yusa 12V 7Ah akkumlátor -> ezt régen vettem, megmaradt…

2 db KBPC3510, diódahíd -> beszerzés alatt

10 db Kábelsaru, 6,3mm anya -> beszerzés alatt

2 db kábelsarú, 6,3mm apa -> beszerzés alatt

4 db Kábelsaru, 6,3mm elágazó -> beszerzés alatt

Jó pár méter 1X1.5 mm2 vezeték -> van

Szilikon kábelkészlet 12AWG -> beszerzés alatt

Volt Polska PWM napelem töltésvezérlő 40A 2x USB Töltés vezérlő -> volt egy napelemhez való, de az ehhez kevés…gondolom.

MXUS 36V 250W motor remélem tényleg elég jó, a bolygómű miatt kicsit aggódom, de talán én is át tudom alakítani ahogy magyarázta… talán. Felszerelem egy régi kerékpárra tesztelés miatt.

2 db KBPC3510 diódahídat a videóban látottak szerint a 1#1.5 mm2 vezetékkel és a 6,3mm anya kábelsarúval összeállítom. Két helyen használom az elágazó kábelsarut.

Összekötöm a töltésvezérlővel.

Az akut is összekötöm vele, és a szünetmentes tápegységet, amit simán inverternek használok.


Ez elég könnyűnek hangzik, de sok a kérdés biztonság terén.


Például:


Jó-e az alap összekötésekhez a 1X1.5 mm2 vezeték? Ez a megmaradt otthoni villamos hálózat felújításából maradt meg. Úgy 18 ével azelőttről…


Jó-e a kábelsarus elgondolásom? Gondolom erre találták ki, nem akár miért van a diódahídon.


Az akku jó régi, talán 4-5 éve hever a végtelen sufni egyik naptól is védett polcán. Nem lesz-e vele gond? Ne tegyem az egész elektronikát egy szerelő dobozba? Ami zárlat, égés esetén lassítja az égést? Meg mondjuk esztétikusabb is…


Az akku és töltésvezérlő között vastagabb kábel kell, de milyen?

Szilikon kábelkészlet 12AWG-ra gondoltam, mert ez van a szünetmentesben is, amivel össze van kötve az aksi, de nem tudom jó-e.


Fő probléma:

A töltésvezérlőtől az akkuhoz elágazó kábelsarura gondoltam, mivel rákötném a régi szünetmentest, és kipróbálnám vele. Az akkuhoz, és a szünetmenteshez is kell biztosíték, védő dióda. Fogalmam sincs, hogy milyen kell, és hogy kell beépíteni.


Fő célom ezzel, hogy meg tudom-e csinálni.

Nem szándékozom vele házat ellátni, de ki tudja mit tudok vele ellátni energiával.

Meg ha jó lesz, tehetek rá egy kis dizeles motort, tekerés helyet…

Hobbiból próbálgatok dolgokat, és most ezen akadt meg a szemem.

Várom észrevételeiket, és a választ a fő problémára.



2023. szept. 10. 17:27
 1/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

13cm x 7cm x 3,4cm


a toltesvezerlo meretei egy oldal szerint


valoban ekkorarol van szo?


kezikonyveben se lattam 50V panelt hogy is tamogatja

12V os akku mellett is vagy csak ha 24V ost tolt?


valoban 20A -t bir?

azert ez egeszen magas 1kW os vezerlo ami ilyen pici, nem lattam irja e kell e hutoborda vagy akar venti es mekkora ampertol


szoval terved mar itt eleg gyenge labakon all, de te tudod


kabeleken nem kell sporolni indokolatlanul foleg amiken magas fesz es amper fut (csak mert "ugyis elbirja meg pont azt"


attol fugg milyen allapotu az a vekony 1,5 es kabel

van ami eloregszik, vagy elhasznalodik (ha hasznaljak)

ha mas nem szigetelese is kerdeses pl.


motort be kellene merni, vagy adatokat tudni rola, eddig nem talaltam


akkut majd meglatod, lenyegtelen, ha jo jo (ido kell feleleszteni) ha nem akkor kell masik


vedelemnel neked kell tudni mi a fontosabb, hogy minel hamarabb megvedje dolgaid, teged, vagy hogy veletlen megszakitasra esely minel kisebb legyen

2023. szept. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

mint videon is eleg magas ampert adott le, milyen motor is emlitik? (nem nezem vegig)


szoval neked is be kell merni hasznalat elott


mivel csak hazavagsz valamit ha sokal tobb jon ki belole es folyamatosan


mint videon is, fustolt is

kb. 20V volt max ha jol lattam es kb. 30A volt max ha jol latam (amennyit neztem kicsit)


az ez csak 600W kb. megis egette kabelt ammi olyan tulvekonynak nem tunt (erintkezok is lenyegesek persze)


amugy toltesvezerlo ha mondjuk nem bemeneti ampert veszi alapul hanem hogy 24*20 as az mar realisabb de nem ezt szoktak megadbi mert akkor a lenyegesebbet nem tudni hogy hany amper johet napelembol bele


na de mindegy, ez ugyis hazi sufni barkacsolgatas, elsore ugyse sikerul ha te csinalsz mindent, kellene egy hozzaerto ismeros aki segitebe helyben neked

2023. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:
Mit akarsz ezzel? Kerékpárral fejleszteni az áramot?
2023. szept. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 leirta

nem hogy "humanenergiaval"

hanem lenyegeben benzines/gazolajos generatort akar csinalni :D


ja vicces elkepzeles amugy


"dizeles motort" ezt irja vegefele #3


"Isten ald meg a magyart" plakaton ez is szerepelhetne ha kesz lesz :D

2023. szept. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szirty ***** válasza:

"Nem szándékozom vele házat ellátni, de ki tudja mit tudok vele ellátni energiával."


Kb 300W-ot tudsz ebből kicsikarni ha igazán izomból tekered.

Ezt pár percig tudod produkálni utána kileszel mint a liba.

2023. szept. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"szoval neked is be kell merni hasznalat elott"

Igen, gondoltam ha eljutok oda, az lesz az első. Addig úgysem fogok neki összeállítani míg meg nem tudom mit tud a motor.


Nézegettem már a motort, szép nagy tekercs, jó sok neodinium mágnessel, és könnyen tudtam hajtani. De még nem csináltam ennél többet vele, majd ha most végre lesz időm rá.


A kábel szerintem még jó. 3 tekercsből kettő maradt meg, mert valaki tavaly lenyúlta a harmadikat. És nem jött panaszkodni hogy leégett volna valami...


Az aksi zselés, gondozás mentes, legalábbis ha jól emlékszem...


Nem igazán tetszett a videóban hogy csak rákötötte az akkumulátorra. Kell egy töltés vezérlő, csak akkor már az is a listán van hogy milyet?


Hobbi projekt. Próbálkozunk és hibázunk, így fejlődünk.

2023. szept. 10. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:

"... és könnyen tudtam hajtani."

Majd elmúlik, ha terhelve lesz.

"de ki tudja mit tudok vele ellátni energiával."

Nagyjából semmit, ha csak a pedálozásra alapozol. 200Wh-ért már komolyan kell tekerni. Ami a villanyszámlán nincs 20 forint.

Tehát építesz valamit, ami egy órányi tekeréssel kidob neked egy huszast.

Ha pedig nem akarod tekerni, hanem belsőégésűvel táplálod, akkor néhány 100 forintnyi üzemanyag elégetésével dob ki egy huszast.

2023. szept. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!