Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez a rendelés becsapás?

Ez a rendelés becsapás?

Figyelt kérdés

Rendeltem előbb egy "hivatalos" oldalról egy DC cipőt, de egyre több jel utal arra hogy valszeg be lettem csapva. [link] ez a weboldal, teljesen jónak tűnik keresőbe is ezt dobja be elsőnek ha a márkára keresek rá. Ahogy megadtam a kártyaadatokat, sms-ben küldött egy jelszót, majd a pin kód és ennyi is volt a fizetés. Sem egy emailt nem kaptam, USD-ben kérte a pénzt, és a kiszállítás módját sem tudtam kiválasztani.

ha valaki esetleg meg tudná állapítani hogy az oldal scam-e, nagyon megköszönném!



2023. okt. 2. 19:54
1 2
 1/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
77%

Én már első ránézésre is látom, ugyanakkor nem értem, hogy a hozzászólásodban is szereplő kifelezések neked miért akadály?

Itt van akkor az akadálymentesítés:

[link]

2023. okt. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
56%
kifejezések...
2023. okt. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha rámész alul a kapcsolatra, akkor láthatod hogy csak emailben lehet kommunikálni az oldallal.Se telefonszám, se üzlet, se átvételi pont, még az ő email címük sincs ott.

Ez pont arra jó, hogy könnyen fel tudjanak szívódni,miután lenyúlnak jó pár embert pénzzel.

Bizony át lettél verve.

2023. okt. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
van bármi megoldás a pénz visszaszerzésére?
2023. okt. 2. 20:10
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Az átverős weboldalak iskolapéldája az említett oldal.
2023. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Egyértelműen kamu:

1. Az oldalon sehol sem érhető el a webáruház mögött álló vállalat adatai - sem a cég neve, sem elérhetősége


2. Az "adatvédelmi nyilatkozatuk"

[link]

és "szállítási-/garanciafeltételeik":

[link]

magyartalanok, nem tartalmazzák a magyar jogszabályok megjelölését, felhasználási feltételeik nincsenek


3. A domain tulajdonosa rejtett:

[link]


4. Nincsenek fenn a Facebookon, sem az Instagramon, sem a Youtube-on, sem a Tiktokon.


"ez a weboldal, teljesen jónak tűnik keresőbe is ezt dobja be elsőnek ha a márkára keresek rá"

Rákeresve:

[link]

első találat:

[link]

a hivatalos weboldal, ezt a róla szóló Wikipedia-cikk:

[link]

is alátámasztja.

2023. okt. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
77%

Egyedül a bankodtól kérhetsz segítséget, sürgősen.

Lehet, hogy nem segítenek, nem tudnak, de hátha. Megpróbáltad.

2023. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Kamu oldal. Messziről látszik.


Ez már sajnos tanulópénz...

2023. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Azonnal tiltasd le a kártyádat!
2023. okt. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
90%
Kipróbáltam az oldalt. A kártyádat sürgősen tiltsd le. Vásárlásnál soha sem adjuk meg a weboldalnak a kártya adatokat!
2023. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!