Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a potméternek?...

KmsRys kérdése:

Mi baja lehet a potméternek? Már tiszta ideg vagyok!

Figyelt kérdés

Vettem egy 10K-s, logaritmikus sztereó potmétert, hogy majd beiktatom hangerőszabályzónak egy mini erősítő elé. Nem tudom, hogy mit szúrtam el, de borzasztóan működik. Az egyik csatorna valamiért nagyon halk, a másik teljesen jól működik. Biztos, hogy a potméterrel van valami.


Szemből nézve ugye ilyen a potméter kivezetése:

Balról a test, középen a kimenet, jobbról a bemenet.


Amint áthidalom egy darab fémmel a potméter jobb és középső kivezetését, egyből bömböl a hangszóró. Mindkét csatorna ugyanígy van bekötve. Mivel nehezen tudtam ráforrasztani a vezetékeket, ezért arra tudok gyanakodni, hogy a sok melegítés miatt "sült meg" a poti, ilyen lehetséges? Eléggé fontos lenne, hogy működjön, de tanácstalan vagyok. Nem hiszem el, hogy egy faék egyszerűségű dolgot se tudok megcsinálni úgy, hogy működjön...



2023. okt. 3. 17:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Na mostmár a másik csatorna se jó, és már recseg is! Pedig csak tekergettem a tengelyét...
2023. okt. 3. 18:01
 2/6 A kérdező kommentje:

Na mindegy, mérgemben teljesen sikerült is szétbarmolnom a potmétert... 300 forintom oda...


Ettől függetlenül várom a válaszokat, hogy legközelebb ne legyen ilyen gond!

2023. okt. 3. 18:45
 3/6 anonim ***** válasza:
A szomszéd gyerek régebben csinált egy erősítőt. Valami vacak potmétereket vett bele, még a tengelyük is műanyag volt. Az erősítőt ő rakta össze, aztán hozzám került, mert nem igazán akart rendesen működni. Az összes potméterrel baj volt, valószínűleg forrasztáskor túlmelegítette. Nem szedtük szét, úgyhogy nem tudni belül mi történt, pontosan mi okozta a hibát. Aztán szerzett jobb minőségű potmétereket, azzal már jól működött. Nem állítom, hogy nálad is ilyesmi volt a hiba oka, de előfordulhat.
2023. okt. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Szemből nézve ugye ilyen a potméter kivezetése:

Balról a test, középen a kimenet, jobbról a bemenet."


Ezért érdemes idejárni, mindig tanul az ember valami újat! :)

2023. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
beépítés előtt minden alkatrészt illik műszerrel kimérni...
2023. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5

Igazad van, mert, ha beépítés előtt megmérjük az alkatrészeket, ellenőrizzük azok hibátlanságát, akkor sok későbbi bosszúságtól kíméljük meg magunkat. Viszont előfordulhat, hogy a nem szakszerű beépítés során megy tönkre egy alkatrész. Például forrasztáskor túlmelegítés miatt meghibásodhatnak a félvezetők, vagy leválhat egy alkatrész kivezetése.

2023. okt. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!