Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Házban ha újra vannak húzva a...

Házban ha újra vannak húzva a vezetékek, kell kötődoboz okát használni vagy már nem használnak ilyen megoldást.?

Figyelt kérdés
2023. okt. 22. 17:25
A kérdező szavazást indított:
Kell kötődoboz
Nem kell
9 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kell. Anélkül nem is tudom hogyan lehetne szeretlni.
2023. okt. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kell!
2023. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Megnézném ha egy 100nm-es házban a legtúlsó szobába behúzol mindent az ajtótól, doboz nélkül. :D

Honnan vetted ezt a baromságot hogy nem kell?

2023. okt. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Van olyan megoldás is, hogy mindent a konnektorok, kapcsolók mögött szerelnek. De szerintem jobb dobozokat használni, mert jobban ki lehet találni, merre futnak a vezetékek.
2023. okt. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Szirty ***** válasza:

Kötelezően nem "kell" használni.

De a használatának gyakorlati okai van amit fentebb említettek.


Útkereszteződést sem kell használni, de nagyon megnehezítené a tetszőlegesen választott A és B pont közötti közlekedést, meg drága is lenne az a sok felüljáró... :)

2023. okt. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A magyar valóság, hogy a falba süllyesztett, védőcsöves szerelésnél sem építik be a kellő számú kötődobozt, ráadásul fűződobozt is illik bizonyos távonként elhelyezni.


Egyébként:


Az adott szerelési mód határozza meg, hogy kell-e vagy sem. Van olyan szerelési mód ahol szükségtelen a kötődoboz.

2023. okt. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
4-es igen én is erre gondoltam hogy a kötődoboz megoldás az elavult, manapság a konnektorok, kapcsolóknál kötik szét
2023. okt. 23. 19:12
 8/16 Szirty ***** válasza:
Elavult? :)
2023. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Szirty ***** válasza:
Erre gondoltál?
2023. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A mi házunkban 20 éve 2 villanyszerelő csapat dolgozott (az első csapat félidőben eltűnt, egyszerűen nem jöttek többet) és a második gárda, akik megcsinálták normálisan, azt mondták, hogy ők amúgy dobozok nélkül szerelnek.
2023. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!