Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » FluidNC-ben mi korlátozza a...

Szirty kérdése:

FluidNC-ben mi korlátozza a tengely mozgásának sebességét?

Figyelt kérdés

A yaml file-ban a "max_rate_mm_per_min" adja meg a tengely maximális sebességét ez világos.


De mi, milyen beállítás vagy körülmény határozza meg azt, hogy az itt megadott sebességgel a mozgást végre tudja hajtani vagy nem?

Egyelőre csak szimplán dashboard-os (JOG) mozgásról van szó.


A max_rate_mm_per_min paramétert kb. 1000-ig növelve nő a sebesség. Fölötte nem nő tovább, akkor sem ha extrém nagy értéket adok meg. Marad a kb. 1000mm/m sebesség.

Tudom hogy a léptetési impulzus hossza (pulse_us) és a léptetés módja (engine) valamint az eszköz teljesítménye (ESP32) is befolyásolja, de szerintem az abból adódó limitet még nem értem el.

stepping:

engine: RMT

pulse_us: 4


Ha a stepper drivert függvénygenerátorral léptetem, akkor kb. két-háromszor ekkora sebességet még gond nélkül el tud érni.


Egyéb infó:

Chip ID: 15368

CPU Cores: 2

CPU Frequency: 240Mhz

FW version: FluidNC v3.7.6



#Hobbicnc #FluidNC
2023. okt. 29. 09:37
 1/1 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, a kérdés tárgytalan.
2023. okt. 29. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!