Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez a laptop szerintetek jó lehet?

Ez a laptop szerintetek jó lehet?

Figyelt kérdés

Egy ASUS® NOTEBOOK X515EA-EJ3600W


SSD

128GB


15.6" Full HD (1920x1080)

matt kijelző


Intel Core i3-111564


8 GB RAM

128 GB SSD

• Windows 11 S


háttérvilágítású billentyűzet


(Ennyi információt találtam róla, ha ki tudtok egészíteni azt megköszönném, és igazából nagyon nem tudom ezeket a dolgokat hogy melyik jó melyik nem ezért kérem a ti segítségeteket)



Elsősorban munkához használnám, viszont szabadidőmben játszani szeretnék rajta, és nem tudom hogy elfutna-e rajta 1-2 játék (haverokkal Minecraftozunk, Phasmophobiazunk, LoLozunk) ezek kozul ha valamelyik elfutna rajta annak már örülnék. Egyik ismerősömnek talán ilyen van, ő Valorantozik rajta. Vélemények erről a laptopról? Árban jó lenne nekem, mivel jelenleg tanfolyamot fizetek még pár hónapig, ahhoz is szükségem lenne rá a tanuláshoz. Előző laptopom sajnos már nem viszi a játékokat és ppt-t sem tudok csinálni rajta rendesen ami nekem fontos jelenleg



2023. okt. 31. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó, én ettől gyengébb gépen melózok, meg játszok!
2023. okt. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak csúcsjátékok vannak, mellesleg árat se írtál!


Ingyen bármi jó :D

2023. okt. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
150ezerért láttam ha jól emlékszem, de lehet hogy kevesebb egy kicsivel, gondoltam ha valaki talál róla több infót és rákeres az árat is megtalálja, viszont eszembe nem jutott az ár-érték arány miatt leírni. És azért írtam ezeket a játékokat mert ezekkel szoktunk játszani, mással nem nagyon. Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a továbbiakat
2023. okt. 31. 15:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben is csak egy gagyi integrált grafika van. Nem az igaziak. De meg tudod nézni youtube-on, hogyan teljesítenek. Proci neve + játékot beírod


Új a gép? 110 ezernél többet semmiképp sem ér, mégis többért adják 🤷‍♂️


Ryzen 5500U procis gépet már inkább. (Esetleg 5300U)

Ja, és SSD is legyen már nagyon minimum 250GB,de inkább 500. 128-ra elfér a rendszer, meg ez a pár játék, és kész, tele vagy...

Esetleg a legbudgetebb laptop egy valamilyen dedikált grafikával az ez:

[link]

127 ezer jelen pillanatban. Ugyanaz a proci amit te néztél, de van mellette egy mx350. Ami nem nagy szám, de jobban teljesít, mint az amd integráltja.


Ellenben a 1115G4 egy 2 magos proci. Nem igazán tudom ajánlani. Az említett játékokban egyértelműen GPU limitben vagy, tehát a grafikának kellene erősebbnek lennie a jobb játékélményhez. Ezért lenne játékra jobb ez a gyenge proci, de külön grafika.


De egy 4-6 magos amd procival sokkal tovább lenne használható a gép általános dolgokra is.


Office-ra azért nem gyenge a 1115G4 proci se, youtube is elmegyeget.


Tehát ha ilyen olcsón akarsz egy gépet, akkor kompromisszmot kell választanod. Egy gagyi, de ma elégséges proci, valamivel erősebb mx350 grafikával, vagy egy integrált grafikás AMD, ami valamivel gyengébb grafikában az mx350-nél, de procierőben jelentősen jobb.

2023. okt. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó kommentelő. Azért érdeklődtem itt mivel én nem értek ilyenekhez, aztán hátha valaki ki tud segíteni, köszönöm a részletes választ
2023. okt. 31. 16:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is inkább Ryzeneset nézegetnék, ár-érték arányban jobbak.
2023. okt. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Igen a Ryzen az integrált GPU-val nem rossz, sőt szinte jó, ha dual-ban van a memória 2x4GB vagy 2x8Gb mert, hogy VRAM-nak is azt használja.


Mondjuk ez 180.000 de minden dimenziójában nagyobb.

i3 helyett Ryzen 5 (ez i5-nek felel meg) dupla RAM, dupla SSD. A grafikai képességek a fenti videóban.

I3 vs Ryzen 3

[link]

2023. okt. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennyiért már újgenerációs laptopokat kapni, amik sokkal erősebbek, mint az 1115g4 2mag.

[link]

2023. nov. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!