Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan fog működni az új CIB...

Hogyan fog működni az új CIB webes bejelentkezés? Annyi mindent írnak össze-vissza, hogy azon nem lehet elmenni. Az tudom, hogy dec.31-el megszűnik ez a Java alapú tokenes megoldás. Mindenütt csak a mobilt emlegetik, meg a QR kódot dehát nekem nincs

Figyelt kérdés

Továbbra is írják, hogy token kód is kell, dehát azt megszüntetik. Nincs egy olyan oldal, ahol lépésről lépésre képekkel bemutatva leírják, hogyan lesz az új megoldás.Ide klikkeljek - oda klikkeljek.

Kénytelen leszek benni a CIB fiókba. Viszont ahol nincs CIB fiók, pl. kisvárosok, ott mit csinál a tudatlan.

Nagy a bizonytalanság - részemről.



2023. nov. 10. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez két külön dolog. A java-s csodaalkalmazást megszüntetik, én is úgy tudom. Van helyette egy webes netbank alkalmazás, ahova jelenleg tokennel is be lehet lépni. Mikor legutóbb néztem, a webes alkalmazás pár funkciót még nem tudott, amit a java-s igen, de lehet, hogy azóta fejlesztették.


Ettől független a token esetleges megszüntetése. Ezt én furcsállnám, mert továbbra is vannak emberek, akik nem használnak elég okos okostelefont, vagy nem akarnak semmilyen biztonsági funkciót a telefonjukra bízni. Ha tényleg ki akarják vezetni a tokeneket (amit nem értem, hogy miért lenne jó ötlet megtenni), akkor nem tudom, mit csinálnak helyette.

2023. nov. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát a most meglévő kis szürke tokenemmel is be tudok lépni a CIB bank webes netbank alkalmazásába? Melyik az az oldal, egyelőre nem találom. Tulajdonképpen úgy be tudok lépni, mint a Javas alkalmazásba kezdve a felhasználói azonosítómmal, majd a token által generált számokkal?
2023. nov. 10. 14:18
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem lehet símán belépni, mert kér valami jelszót, amit a token generál, de nekem csak a számokat adja, jelszót nem. Akkor az biztos más fajta token.
2023. nov. 10. 14:23
 4/6 A kérdező kommentje:
Viszont találtam egy asztali gépre letölthető CIB alkalmazást Windows rendszerre, ami nem Java alapú. Ez vajon megmarad esetleg, mert akkor ezt kell feltelepítenem és ha a Java alapú megszűnik, akkor ez még jó lesz. Vagy nem? Vagy teljesen új lesz.
2023. nov. 10. 14:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom, hogy a férjemnek hogy van, de gondolom a te tokened is ugyanolyan. Nála van három gomb (sign, login és valami harmadik), plusz számokat lehet begépelni. Ebből megnyomja azt, hogy login, és akkor kiír a token egy számkódot (talán még meg kell adnia a tokenhez tartozó pin kódot is). Ezt a számsort kell a "token által generált jelszó" mezőbe beírni.


Itt van a netbank belépés, de akkor ezt megtaláltad:

[link]

2023. nov. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt ismerem, mert én is használom ezt, de ez a Java alapú. Jól is működik eddig, de jan.01-től másként lesz, talán új token is lesz, mivel jelszót kell generálni, az pedig írásos.Ezért nem értem. Vagy ezt a mostani szürke kis tokent továbbra is lehet alkalmazni, de akkor csak számsorok jönnek számításba. Kénytelen leszek bemenni a CIB fiókba. De ahol nincs fiók, ott mit kezdenek a lakosok. Teljesen meg vannak már zavarodva az okostelefon használattól. Azt hiszik, hogy mindenkinek van.
2023. nov. 12. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!