Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem indul el a klíma?

Miért nem indul el a klíma?

Figyelt kérdés

Vásároltunk egy használt, de klímaszerelő által leszerelt klímát. Ma felszerelte egy ugyan nem klímás de szakmához közeli illető. A gond az hogy a beltéri egységből egyáltalán nem jön levegő. A kültéri egység elindul. Hibakódot nem ír. Mit ronthattunk el?

Igen tudom hogy klímást kellett volna hívni meg stb de nem kérek ilyen jellegű kioktatást, segítő szándékú embereknek köszönöm ha hozzászólnak!



2023. nov. 15. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Fűtési üzemmódban több idő lehet mire felmelegszik a beltéri, akkor indul csak be a mókuskerék
2023. nov. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hűtés üzemmódban sem indul el :)
2023. nov. 15. 23:29
 3/9 anonim ***** válasza:

A ventilátor(kerék) forog? Az előtte levő ajtó kinyílik? Ad valami hangjelzést ha bekapcsolod, ha van rajta led/hőfokjelző az működik? Vagy nem reagál bekapcsolásra sem?

Milyen márka és típus?

2023. nov. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:

Amiket írtam nyilván a beltérire értettem.

2023. nov. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bekapcsoláskor sípol, az ajtó nyílik csukódik mintha normálisan üzemelne, hibajelzés sehol nincs, se a távirányító kijelzőjén, se a beltéri egységen nem világít egy visszajelző sem.

A kültéri elindul, olyankor a beltéri egységnél hűtés üzemmódban mintha nagyon nagyon lassan jönne be valamennyi hideg levegő, de egyértelműen nem fúj.

2023. nov. 16. 04:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tipp, de lehet,hogy nem mindegy neki a bekötés, vagyis a fázis és a nulla. Vannak gépek, mint pl a gázkazán,ahol nem mindegy, és akkor az is furán müködik.
2023. nov. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen ez lehetséges mert nem mai gép és elég bonyolult volt a kábelezése
2023. nov. 16. 12:09
 8/9 A kérdező kommentje:
Regal Gz-1002b-e3
2023. nov. 16. 12:10
 9/9 A kérdező kommentje:
Megoldódott. Enyhén meg volt szorulva a ventilátor, de a WD40 megoldotta a problémát :D
2023. nov. 16. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!