Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehet megállapítani,...

Hogy lehet megállapítani, hogy milyen kapacitású (mAh) egy tölthető akku?

Figyelt kérdés
Multiméterrel?

nov. 28. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Konstans árammal kell terhelni és megmérni mennyi idő alatt merül le. E kettő ismeretében egy jó közelítő értéket számolhatsz.


Pl ráraksz egy 100mA állandó terhelést (nem ellenállásról beszélek, olyan cucc kell ami állandó árammal terheli a kapocsfeszültség esésétől függetlenül ) - és mondjuk 2 óra alatt meríti le. Tehát 2 óra 100mA -> akkor 1 óra 200mA, tehát 200mAh.


A probléma az, hogy a karaktersztika (áram - feszültség ) nem lineáris, hőmérsékletfüggő ( akár maga a terhelő eszköz is ). Ahogy én tudom bizonyos kapocsfeszültség alatt már az akksi lemerültnek tekinthető. Nincs általános eljárás szerintem, mert a fenti karakterszitika függhet még az akku típusától is.


Aztán lehet, hogy hülyeség amit írtam, majd jönnek okosabbak :)

nov. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szirty ***** válasza:
Komolyabb akku töltőkkel is meg lehet méretni amelyik ismer többféle akku típust, tud kisütni, beállítható az áram, stb.
nov. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Alkalmas töltővel lehet mérni a betöltött Ah-értéket és a kivehetőt, utóbbi értelemszerűen kevesebb és ez a mérvadó.

A mért érték némileg áramfüggő is, a belső ellenállás következtében.

Ni-Cd, Ni-MH akkunál 0,9 V-ig ajánlatos kisütni, Li-ion cellánál 2,5 V a védelmi küszöb.

Utóbbira építettem régebben kapacitásmérőt, ami állandó árammal terhelte a cellát 2,5 V-ig.

Az eltelt időt egy kínai vekker mutatta és tárolta az értéket, miután a feszültség hiányában egyszerűen megállt.

nov. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Morzsi007 ***** válasza:

Olyan okos töltővel, ami kiírja, mennyit tudott beletölteni. Multiméterrel nem igazán.


Pl Imax B6 töltővel

nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs ráírva, akkor .... akkor legyen gyanús, hogy az nem biztos, hogy akkumulátor!! Ha nem akku, akkor ne töltsd!

Amúgy igen, csak egy teljes kisütés és feltöltés ciklussal mérető meg. Olyan nincs hogy ráteszel két érintkezőt és kiíja hogy xxxxMAh.

Neme XTar VC4 SL töltőm van, ez egy átlag ceruza akksit 10-12 óra mire megmér. Feltölti teljesen, kisüti teljesen és újra feltölti.

Vagy liitokala li-500, li-600 töltők is jók erre.

nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem például ilyen van, ez alkalmas rá:

[link]

Először, mivel ismeretlen a töltöttségi állapota, lemeríted vele. Aztán feltöltöd, a töltés végén leolvasod mennyit töltött bele. Ezután ismét lemeríted vele, a lemerítés végén leolvasod az akkumulátorból kivett energiát. E kettő aránya a hatásfok. A lemerítéskor leolvasott érték a lényegesebb, mert ennyit tudsz felhasználni.

nov. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!