Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik lenne a megfelelő...

Melyik lenne a megfelelő vezeték nélküli billentyűzetet háttérvilágítással?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Karácsonyi ajándéknak szánnám, viszont valahogyan sehol sem találok az interneten olyat, ami a következő kritériumoknak megfelelne:

- vezeték nélküli

- magyar billentyű kiosztás

- háttérvilágítás (itt fontos, hogy ne csak szivárvány szín funkció legyen rajta, hiszen a használója csak az egyszínű pl. fehér világítást használná)


Előre is köszönöm, ha tudtok ajánlani ilyen terméket!



dec. 8. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Vezeték nélküli billentyűzet még RGB háttérvilágítással sem nagyon akad, a többiről nem is beszélve, de ilyet akkor sem vennék ajándékba, mert nagyban ízlés dolga.
dec. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Szerintem nem vagy vele tisztában, hogy a háttérvilágítás energiát igényel, még manapság a LED-ek korában is.

Elemet lemerítené, vagy akkut töltögetni kellene gyakrabban, ha te világítgatni is akarsz, tartósabban.

Rémlik ugyan, mintha Aliexpressen láttam volna kisebb billentyűzetet, de az sem tartós világításra, inkább csak TV-t kezelni vele például.

dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem kéne hülyének nézni, el tudja dönteni, hogy hajlandó-e gyakrabban tölteni, már ha nem nagyobb kapacitású az akkumulátora, persze drágábban. A Surface Go tabletem billentyűzete is világít. Egy ilyen mondjuk kb. 30e Ft.
dec. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
3. Nem kértem kioktatást, én vagyok az oktató.
dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem mondták még, hogy jó lenne leszállni arról a magas lóról? Azt hiszed, minden válaszod valami szentírás? Itt éppenhogy te oktattad ki – persze kérés nélkül – a kérdezőt rendes válasz helyett, és még te kéred számon rajtam?
dec. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Kötekedj mással, kötekedő!

Valakinek ebből áll az élete, egy kellemes szombat délután, hogy piszkálódik?

Szegény...

dec. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor a válaszodra reagálva, olyan sokat azért nem fogyaszt. Egy újabb notebook, tablet akár 12 órát is kihúzza sokkal több LED mellett, és a hosszú idejű (mondjuk több hónapos) használat egyetlen feltöltéssel nem volt feltétel. De én nem vagyok mérnök, szervizmérnök meg főleg (ahhoz biztos nagyon sok diploma kell 😉)
dec. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szirty ***** válasza:

"...el tudja dönteni, hogy hajlandó-e gyakrabban tölteni"


A döntés úgy működik (szerintem) hogy mérlegeljük a rendelkezésünkre álló információk alapján az előnyöket és hátrányokat.

Amennyiben azonban ez az információ hiányos, vagy téves (azt hittem, úgy tudtam, nem is gondoltam, stb) akkor a döntés szinte biztos hogy hibás lesz.


"...olyan sokat azért nem fogyaszt."


Egy világítás nélküli billentyűzet elműködik napi használat mellett majdnem egy évig pár ceruza elemmel.

Világítással meg pár hétig.


Ahogy vesszük, az a pár száz mW a mit a LED-ek fogyasztanak nem sok, de hát mihez képest? Az elem kapacitásához képest sok, a billentyűzet fogyasztásának pedig van vagy a százszorosa. Ha így vesszük akkor sok.


"és a hosszú idejű (mondjuk több hónapos) használat egyetlen feltöltéssel nem volt feltétel."


A kérdésben valóban nem volt feltétel, de az ellenkezője sem szerepel benne. Az az észszerű használat mégis támaszt ilyen feltételt.

dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor sem az volt a kérdés, hogy érdemes-e ilyet venni (már ha van egyáltalán), vagy hogy meddig fogja bírni.
dec. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szirty ***** válasza:

"Akkor sem az volt a kérdés, hogy érdemes-e ilyet venni"


A kérdés az volt melyik lenne a megfelelő.

Ebben vastagon benne van ez is.

dec. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!