Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen villanymotor jó 32-es...

Milyen villanymotor jó 32-es húsdarálóhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Gondolkozok, hogy veszek egy Szarvasi 32-es húsdarálót, csak a villanymotor részhez nem értek. Én arra gondoltam, hogy 2.2 kW-os, 1500 percenkénti fordulatú motort veszek, de szeretném kérdezni ez így jó lehet? Esztergályossal csináltatnék a daráló meg a motor közé hajtó tengelyt. Köszönöm előre is a tanácsokat.

dec. 11. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen hajtótengelyt???

Ékszíj tárcsát nem?

dec. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sok húsdarálónál láttam úgy, hogy egy vonalban van a daráló és a motor közte meg egy tengely
dec. 11. 15:44
 3/10 A kérdező kommentje:
[link] mint pl itt de közvetlen a motorról
dec. 11. 15:48
 4/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Az véletlenül nem egy lassító áttétel?

Húsdaráláshoz direktben túl gyors egy ilyen motor.

dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor milyen fordulatú motort javasol hozzá?
dec. 11. 18:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Olyan motort nemigen találsz, amelyik áttétel nélkül közvetlenül alkalmas hozzá. Valamilyen lassító áttétel kell hozzá, például ilyesmi:

[link]

dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Rengeteg eladó motoros húsdarálót találsz. A 2,2kw feleslegesen nagy és nehéz.A húsdaráló fordulat 70 - 80/perc a jó, ezért az áttétel elkerülhetetlen.
dec. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a motoron egy kis ékszíj tárcsa van, a darálón meg egy bazi nagy barna,talán bakelitből.így van az enyém megoldva vagy 30 éve,ezért kérdeztem, hogy nem ékszíj tárcsát akarsz esztergáltatni!?
dec. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

[link]

Esetleg egy ilyen hajtómű jó lehet?

dec. 13. 19:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Jó lehet. Kiválasztasz egy megfelelő teljesítményű motort. Annak a nyomatéka és fordulatszáma alapján egy olyan áttételű hajtóművet, amellyel a daráló fordulatszáma percenként kb. 50-80 lesz. Arra is figyelni kell, hogy a hajtómű mechanikailag csatlakoztatható legyen a daráló tengelyéhez. Keress egy hasonló méretű, gyárilag motoros húsdarálót és annak a teljesítménye alapján választhatsz egy motort hozzá. Például itt 500-2000 W körüli teljesítményűek vannak:

[link]

A 2,2 kW-os motor biztos, hogy elegendő lesz hozzá, de lehet, hogy kisebb teljesítményű, például 500 W-os is elviszi.

dec. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!