Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen elven szabályozzák az...

Ádi2002 kérdése:

Milyen elven szabályozzák az okos töltők a töltő áramot?

Figyelt kérdés

Például ha választható egy töltőn hogy adott kapocsfeszültséghez

8, 10, vagy 12 Ampert adjon le?


Emeli a töltő feszültséget? Vagy ellenállást vált?



dec. 12. 08:02
 1/5 Morzsi007 ***** válasza:
59%
A feszültséget nem igen lehet változtatgatni egy adott aksinál. áramerősséggel lehet játszani, de van egy max töltési áram, amivel lehet tölteni az adott akkumulátort. Kisebb aksiknál főleg oda kell figyelni erre.
dec. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
67%

Milyen okos töltő, amit autókhoz is árusítanak?

Egyszerű kapcsolóüzemű tápegység, mint egy laptoptáp, csak van egy processzoros vezérlés, ami figyeli az áramot egy ellenálláson keresztül, annak megfelelően szabályozza a feszültséget, PWM vezérléssel.

Viszont a feszültséget mondjuk 14,4 V fölé már nem szabad emelni, emiatt egy ponton az áram csökkenőbe megy, ahogy töltődik az akku:

[link]

dec. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy 2 mondja, valami kapcsolóüzemű lesz, manapság nem kapcsolgatnak már ellenállásokat. Az túl veszteséges.


Viszont elvileg vannak töltésszabályzók, amik indiítás után egy darabig emelt fesszel töltenek (15-15,2 V), itt olvastam pár hónapja. Német oldalakon is utánanéztem, "frost Modusként" azaz fagy-üzemmódként emlegetik néhányan. Az értelmét nem tudom.

dec. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
3. Legalábbis én arra jutottam vagy gondoltam, hogy próbálják kivédeni a problémát, amikor valaki gyakran, rövid utakat megy az autóval, tehát gyakori indítózás, kevés töltés, ráadásul a téli fogyasztók (ablakfűtés, fűtőmotor, izzók) miatt negatív mérleg alakul ki, gyengül az akku.
dec. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
2. válaszba akartam írni, csak végére elfelejtődött, hogy jellemzőjük még a fordított polaritás elleni védelem beépítése, tehát ebben is különbözik egy szokásos tápegységtől.
dec. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!