Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Még mindig él az a szabály,...

Még mindig él az a szabály, hogy elsőre muszáj feltölteni telefon/tablet akksit 100%-ra?

Figyelt kérdés

Nem rég kaptam egy ipadet. Lemerítettem majdnem teljesen és feltettem töltőre. Elkalandoztam és nem figyeltem oda, de 54%-nál kihúztam és nem ment végig. Másodjára visszadugva feltöltöttem. Szerintetek ez még mindig árthat az akkumulátornak, vagy ma már nem számít túl sokat? Vegyeseket olvasok.

Köszönöm!



dec. 20. 02:14
A kérdező szavazást indított:
Árthat neki
Nem árt
22 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem árt semennyire. Anno az Ni-CD/Ni-MH-nál volt memóriaeffektus.

Tök8 hogy töltöd, pár évet biztosan ki fog bírni.

dec. 20. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem át neki, sőt. Az új iPhone-ok esetében van külön olyan akkumlátor kímélő beállítási lehetőség, hogy soha ne töltse 80 % fölé az akkut. 20 és 80% között használva optimális az élettartam szempontjából.

Hogy 20 és 80 % között hányszor és hogy töltöd, az nem számít, csak ne merüljön le teljesen, és lehetőleg ne töltsd fel teljesen.

dec. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Már kb 20 éve NEM! (amióta a lítiumos akksik az általánosak ezekben az eszközökben)


NI-CD és NI-MH akksiknál továbbra is kell formázni az akksit, és továbbra is akkor érheted el a legnagyobb élettartamot, ha teljes cuklusokban használod (teljes feltöltés, teljes lemerítés). Ilyen akksik az olcsó borotvákban vannak pl még ma is. Ritkán látok. Fogkefémben van még talán. Szerszámokban... De ezekben is már inkább a Li-ion akksik vannak többnyire, amiknek épp elenkezőleg... SOHA(!) nem szabad lemeríteni. Bár ehhez egész jó védelmeik vannak. Tehát amikor a telefonod 0-ra merül, akkor még elvileg bőven van benne, nehogy átlendüljön, és ne tudd újra tölteni. De a lényeg az, hogy inkább ne engedd 20% alá. Ezzel segítesz valamit az élettartamán is a lítiumos akksinak.

dec. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Soha nem volt ilyen szabály.
dec. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Az előző telóm 4 év után úgy adtam el, hogy sose foglalkoztam azzal hogy van feltöltve. Minden éjjel töltőn volt. És aki megvette, még nála ma is jól működik, egy 2107-es készülék.

Ha jó minőségű az akku és a töltés, akkor csodákra képes, a töltő és a BMS arra van hogy optimálisan kezelje. Amúgy meg mindegy mennyire vigyázol rá, ha rossz minőségű, azon nem tudsz segíteni.

Ami valóban kerülendő, a teljes lemerítés, de attól se kell befosni ha lemerül, csak sokáig ne legyen ilyen állapotban. Ami nem órákat jelent, hanem inkább egy használaton kívüli készülék legyen úgy eltéve, hogy ne legyen az akkuja lemerülve, félig töltve már jó.

dec. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem. Ha a teljesítménye csökken 2-3 év után(vagy több), akkor simán beviszed egy szervizbe és kicserélik. Nem tudom, hogy az almas cuccok akkucseréje drágább-e, de az androidosoké 15000 szokott lenni, és utána ugyan úgy használható...

Érdemes megnézni minden akkus kütyüt, mert nekem volt olyan, amiben már a hátlapot feszegette a felpuffadt akku. Persze, ez új cuccnál nem nagyon fog előfordulni, de érdemes figyelni mindent.

dec. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
dec. 20. 12:47
 8/8 anonim ***** válasza:
35%

Régen elég volt egy rossz töltés ahhoz, hogy a telefonom akkumulátora érezhetően rövidebb ideig bírja. Olyannyira, hogy előtte heti max kétszer töltöttem, utána már naponta kellet, pár hónappal később pedig már estig sem bírta. De ez már elég régen volt.

A mai akkumulátorok elég igénytelenek (ha szabad ezzel a szóhasználattal élni). Mindegy mikor töltünk rá, és mennyit. Ezeket már nem szükséges formázni, és nem kell attól tartani, hogy egy rossz töltéstől tönkre megy. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy tönkremehetetlen, csak nem olyan könnyen romlik el, mint régen. Ahogyan fent írták, a legjobb ha 20 és 80 százalék között tartjuk. De az sem okoz különösebb bajt, ha estére 50-60%-ig merül le, és töltőre tesszük, mert másnap 100%-os akkumulátor kapacitás kell. Az sem gond, ha mondjuk 30-40%-nál töltőre dugjuk egy kicsit, és levesszük mondjuk 60%-osan. Egy jó darabig ezt kibírja az akkumulátor, természetesen nem örökre, de normál használat mellet 3-5 évig igen.


Egy módszer van az akkumulátor tönkretételére (mármint ha az lenne a cél, hogy szándékosan elrontsuk). Merítsd le kb. 97-98%-ra, majd töltsd fel 100%-ra, ezt csináld meg kb. százszor, garantálom, hogy utána rossz lesz az akkumulátor. De normál használat mellet évekig jó lesz.

dec. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!