Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megoldani ezt...

Hogyan lehet megoldani ezt (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Egy olyan kapcsoló áramkör kellene nekem, ami érintésre kapcsol be. Szóval van egy feles pohár nagyságú világítós izé. LED van benne, szóval 5 voltot kellene ki/be kapcsolni. Úgy szeretném megoldani, hogy ha valaki kézbe veszi, akkor világít. Amint leteszi, kialszik. A felületén lenne kettő elválasztott fém felület. Ezek ujjakkal történő áthidalásával történne az egyszerű áramkör (két gombelem, és egy LED) bekapcsolása. Fontos, hogy az áramkör beleférjen a feles pohár nagyságú kötyübe...

jan. 14. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Egy kicsit átszereled, hogy beleférjen a pohárba, a ceruzaelemek helyett gombelemekkel.

jan. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez gondolom ki/be kapcsolós fényforrás. Én úgy akarom megoldani, hogy csak addig világítson, amíg a kezemben tartom...
jan. 15. 01:01
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

Gombelemeknél az ellenállást elhagyhatod.

jan. 15. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
43%

TTP223 kapacitív szenzort szoktam használni kapcsolóként, ami egy műanyag lapon keresztül is működik.

Praktikus olyan készüléknél, amit nem akarunk megfúrni, csak fel kell tapasztani belül és kész.

Szimpla nyomó vagy tartó (bistabil) üzemmódja is van.

jan. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!