Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üdvözletem. Villognak az...

Üdvözletem. Villognak az égők.Mi lehet az oka? Központi feszültség ingadozás,vagy a hálózatba keletkezett érintkezési hiba?

Figyelt kérdés

#Feszültség ingadozás.
jan. 16. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Kapcsolt le a villanyóránál a kismegszakítót, majd kapcsold vissza! Talán megoldja.
jan. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha villog, az már nem ingadozás, hanem kiesés.
jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az eleggé egő
jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szellemek.
jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

valahol érintkezési hiba van, valamelyik kötésnél a szakadás szélén vana villanyvezetéked.


Hívj villanyszerelőt, mielőtt végleg elmegy az áram, vagy tűz nem keletkezik

jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:

Igen. Ebből a kettőből valamelyik.

Ha a "villogás" egyértelműen összefügg a házon belül használt nagy fogyasztású készülék működésével (porszívó, vasaló, hősugárzó, bojler, villnytűzhely, mikrohullámú sütő, fritőz, mosógép, hajszárító, stb) az érintkezési problémára utal.


Ha semmi fogyasztód nincs bekapcsolva csak egy lámpa és az "villog" az meg hálózati feszültség ingadozásra utal.

jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Karácsonyi szezonban én is rengeteg házon láttam villogó égőket..
jan. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!