Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az itthon kapható led-ek...

Az itthon kapható led-ek vannak annyira jó minőségűek, mint a régi aliexpress-es kínaiak?

Figyelt kérdés

Vagy 12-14 évvel ezelőtt rendeltem onnan egy olcsó lámpát, ami még most is működik. Nagyon erős a fénye, egy db 18650 akksival működik. Olyan 2-3 ezer forint lehetett a lámpa, a fókuszál fényével is nagyobb fényt csinál a szobámban, mint egy 80wattos hagyományos izzó.


Ellenben vettem 10 watt körüli led égőket jó drágán, és újabbak, több pénzbe kerülnek, és mégis úgy tűnik, hogy 3-szor annyi a teljesítménye, mégis max. csak annyit tud, mint az én 1-2 wattos, vagy max. 3 wattos zseblámpám.


jan. 31. 14:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%

Fene tudja.


Én olcsóbb izzókat szoktam venni LED-eseket persze Osram vagy hasonló márkásakat amik az olcsóbbak persze és eddig egyikkel sem volt bajom.


Egyszer vettem valami méregdrága noname márkás izzót amire a helyi villamossági boltban mondták hogy baromi jó 2 év garancia de egy életen át nem lesz vele gond. Amint letelt a 2 év garanciatönkre is ment.

A legrégebbi Osram izzóim már 10 évesek, igaz akkor még drágábbak voltak de olcsóbb mint az a vacak amit rámsóztak viszont azok még mindig működnek, fényerő, minden jó.


Meg egyszer a műhelyem asztali lámpájába vettem Tescoba LED izzót azt is már olyan 8 éve legalább, napi szinten használom több órán át és az is még mindig jó. Igaz annak a fényereje nem nagy, de nem is azért vettem hogy nekem fényáradat legyen.

jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
25%

" vettem Tescoba LED izzót"


A LED nem izzó, te szerencsétlen.

jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
31%

Nem izzik, nincs benne izzószál.

Nem ég, is nem lángol.

A LED-lámpa csak világít.

Nagyon nehéz ezt ezt megérteni, a gázlámpára sem mondták régen szerintem, hogy gázizzó.

Angolban valahogy nincsenek ilyen értetlen dolgok.

Egyebek mellett bulb van, ami nálunk (átvitt értelemben) a körte megfelelője és legalább van értelme, hiszen csak a formára utal, ami egy tény.

Inkább mondanák az emberek, hogy LED-körte, már az is jobb lenne, csak ezt az izzó, égő dolgot ne mondanák, hiszen egyszerűen hülyeség.

Magyarban a nagyzolás nagyon megy: kávéfőző kis bojlerét parasztosan kazánnak mondják.

A kis tamper "kávédöngölő", épp ma láttam egy hirdetésben.

jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
1. " méregdrága noname márkás izzót" Eldöntenéd, hogy NONAME vagy MÁRKÁS izzo volt az a LED?:-)
jan. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
szakadj le a Wattokról és olvass utána a Lumennek, talán megérted miért kérdeztél csacskaságot
jan. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Nem izzik, nincs benne izzószál.

Nem ég, is nem lángol.

A LED-lámpa csak világít.

Nagyon nehéz ezt ezt megérteni, a gázlámpára sem mondták régen szerintem, hogy gázizzó."


Mivel a fény kibocsátása alapvetően izzáshoz vagy égéshez társult, így történetileg megelőzte a LED technológiát a parázs, az olajlámpás vagy a gyertya. A köznyelvben ezért társul a mai napig a fény az izzáshoz, égéshez. Ebben az esetben ez egy hasonlaton alapuló megnevezés a fényforrásokra és nem a működési elvüket írja le.


Szánalmas a szavakon való vergődésed...

Ami számodra érthetetlen, az a nyelv működése:


A műanyag palackot is üvegnek hívják és nem azért mert üvegből készült. A postai levél sem a fán termett és az elektronikus levél sem. A bikakábel sem bikából készül és nem is bikákhoz használatos.


a puffogás helyett olvasgass:


[link]

jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
te meg okoskodás helyett a kérdésre válaszolj
jan. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

6. Jó, de az is olyan "nagymamás", amikor valaki üvegnek nevezi azt a bizonyos palackot, ami nem volt soha üveg.

Nagymamákat ilyenkor megmosolyogjuk, nem bántjuk, nekik szabad ilyen furcsaságokat beszélni, tudod demencia, meg minden.

De vannak, akiket kiröhögünk, ugyanazért.

Van egy idősebb hölgyismerős, aki kivételes intelligenciával bír, egyszer meghallotta tőlem (és akkor még csak izzók voltak divatban), hogy én nem nevezem égőnek, hanem izzónak, talán valahogy szóba is került, hogy az nem ég, csak izzik.

Neki volt annyi műveltsége, nyelvi igényessége, hogy egyszerűen nem is akart nevetségesnek látszani, úgyhogy ezt nagyon meg is jegyezte, később ehhez tartotta magát. Pedig tényleg nem is vártam volna el tőle, de aki igényes, precíz ember, az így működik. Egyszerűen ad magára.

Más meg annyit sem érzékel, hogy a felhozott példák (bikakábel, elektronikus levél) logikailag miért nem illeszkednek a sorba. Lehet valaki autista, úgy nem is egyszerű differenciálni.

Meg azt is tudjuk, hogy valamelyik régi ellenségem lehetsz, amelyik ott köt belém, ahol tud, kicsit szánalmas is, de ez van.

De nem zárom ki, hogy egy ilyen fő kötekedő van az Elektronika szekcióban, amelyiknek vannak bizonyos mentális problémái, ezért nem bír leszakadni rólam, már vagy 10 éve. Komoly ember lehet...

febr. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Számomra hasznosak Szervizmérnök úr válaszai! Köszönöm szépen, hogy válaszoltál egyébként!


Nem tudom, hogy most igaza volt-e, vagy sem, de többnyire igaza van. Hasznos dolgokat ír, és kijavít másokat. Nem tudom, miért van ennyire lepontozva.


Megvan a maga stílusa, de építsétek le a hatalmas egót, azután nem fog zavarni, hogy mennyire kiállhatatlan.

febr. 1. 02:08
 10/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

9. "Nem tudom, miért van ennyire lepontozva."


Nem tudod, mire képes egy gyűlölködő alak, amelyikre mondjuk 10 éve rászóltam, mert valami hülyeséget írt és ezt azóta sem képes feldolgozni. Meg ezen az oldalon van egy sérült figura, amelyik képes erre időt áldozni, hogy egyszerre legalább két loginnal minősít le.

De még az is lehet, hogy kezdetben nem is én voltam a fő célpont, egyszerűen csak van egy itt egy ilyen beteg lelkű alak, amelyik leminősítésekkel provokálja a hozzászólókat.

Többször is tanúja voltam, amikor a leminősített ember tesz valami csodálkozó vagy felháborodott megjegyzést, a lesben álló provokátor rögtön lecsapott, hogy amaz mit hisztizik? Elkezdett veszekedni, provokálni.

A provokált vita során azonnal nyomogatta lefelé a minősítéseket, itt is egyértelműen követhető volt, hogy két loginnal nyomul legalább.

Csak engem mondjuk egyáltalán nem érdekel, mennyire nyomják le a minősítésem, úgyhogy ezzel nem tud meghatni.

Ép ésszel nehéz néha megérteni, valaki mit élvez ilyen sunyiságon, de ilyen lelki nyomorékok nyilván vannak, ezt az oldalt pláne megtalálja Magyarország legalja.

Elég csak egy ilyen kártékony, hogy normális szakembereket üldözzön el az oldalról, akik mondjuk nem hajlandók ezt eltűrni, inkább lelépnek.

febr. 1. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!