Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kondenzátort villámlással...

Kondenzátort villámlással tölteni, azzal akkut hogyan lehetne?

Figyelt kérdés

márc. 28. 11:10
1 2 3 4
 11/33 Szirty ***** válasza:

"...a Nap keleten kel."


mi?



:)

márc. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Neked ez meglepi?
márc. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Meton ***** válasza:

10-es, a villámlás a légköri elektromosság miatti jelenség. Lehetetlen kiszámítani, sem a helyét, sem az időt, sem az energiáját. Ehhez képest a légköri elektromosság folyamatosan jelen van. Maga a villámlás akkor keletkezik, amikor a légkör ellenállása eléggé lecsökken, a potenciál különbség meg eléggé nagy. Ez túl bizonytalan, ezért szoktak neki segíteni.

Ha a két teherautó aksi neked sok, akkor oké, de szerintem a kiszámítható teljesítményt lehet felhasználni. Ugye van, akinek az is sok, ha egy zseblámpa izzót működtet, valakinek meg a város ellátása a sok. A sok bizonytalan fogalom. Ha azt mondod, hogy van 50kW, az már a fűtést egy átlag házban 1 napra fedezi. Két teherautó aksi nagyjából 1kW lehet.

márc. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
61%
Nem írtam, hogy sok, te kisegítős, azt írtam, hogy akkutöltéshez nem lenne kevés.
márc. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Meton ***** válasza:
Jó, maradjunk abban, hogy amit írsz, az értelmetlen. Eleve elhanyagolhatóan kicsi az esély, hogy egy villámot befogj, arról nem beszélve, hogy speciális kondenzátorok kellenek, ami a villámot elbírja. Röviden, ezt valószínűleg senki nem csinálta meg, mert a mai technológia mellett, legalábbis ahogy te elképzeled, képtelenség. Ez egy kamu hír, hogy valaki két aksit feltöltött a villámmal, nem kell mindent elhinni.
ápr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
De én a technikai nehézségekről/lehetetlenségekről sem beszéltem. Az energiatartalomról szóló megjegyzést pontosítottam. Te zárt intézetből netezel? Nem érted, ami le van írva?
ápr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 Meton ***** válasza:
14-es, ha eddig nem lenne világos, akkor elárulom, hogy a villám ugyanabból a légköri elektromosságból származik, amit próbálok eléggé reménytelenül elmagyarázni. Mint amikor az aksi két saruját rövidre zárod, ott is szikra keletkezik. A jelenség ugyanaz, csak kicsiben. Viszont ahonnan a szikra jön, ott a sokszorosa elérhető észszerűbb módszerekkel. Vagyis ahonnan a villám jön, onnan is a sokszorosát be lehet fogni megfelelő módszerrel.
ápr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
De ez mind indifferens abból a szempontból, hogy valaki tett egy megjegyzést akkutöltéssel kapcsolatban, melyet pontosítottam. Össze vissza ugatozol. És még csak nem is helyeseket. Méghogy a villám kicsiben az az akkut rövidrezáró szikra. :D
ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 Meton ***** válasza:
18-as, a villám pontosan ugyanaz, mint a szikra, csak nagyobb. Az a baj, hogy lövésed sincs az elektromosságról, nem értem, akkor miért szólsz bele.
ápr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Meton ***** válasza:
16-os, itt nem technikai nehézségről van szó, hanem ez teljesen lehetetlen. Nincs olyan módszer, amivel meg tudnád határozni, hogy a villám hol csap be. Mondjuk nem végtelenül kicsi az esélye, de olyan kondenzátor nem létezik, ami erre alkalmas lenne. Ez csak egy képzelgés, egy álmodozás, aminek semmi értelme.
ápr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!