Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy am6 blokkos segédmotor...

Van egy am6 blokkos segédmotorom, amire akkumulátoros töltést építettem ki. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A feszültségszabályzóról váltóáram jön ki, szóval szükségem lenne a segítségetekre, hogy milyen egyenirányító diódát szerezzek be?

Jelenleg egy 12v-os 2Ah-ás akkumulátor van a motorban.

Ducati energia gyújtással ellátva.

Milyen paraméterű dióda kell nekem?



ápr. 11. 23:02
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű, ilyen permanens mágneses forgórészű szinkron generátorok (téves elnevezéssel: dinamó) feszültségre nem stabilak, részben áramgenerátoros jellegűek, ami azt jelenti, hogy megpörgetve többszörös feszültséget kapnál, ami ugyanakkor terhelésre érzékenyen esik. Kinyírnád az akkut, lámpákat.

Szabályzóra van szükség. Ha nem akarsz tirisztoros és egyéb áramkörök építésével kísérletezni, készen is kapható. Láttam ilyeneket a kínai oldalakon is, meg itthon is kapható bizonyára.


[link]

[link]

[link]

ápr. 12. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az akkumat nem nyírnám ki, mivel rendelkezik a motor a hozzá való feszültségszabályzóval.
ápr. 12. 10:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak azt nem tudom, hogy milyen értékű dióda való a váltó 12v átalakítására.
ápr. 12. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!