Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne rávenni egy...

Hogyan lehetne rávenni egy mikróból származó tányérforgató szinkronmotort arra, hogy mindig ugyanabba a forgásirányba induljon el?

Figyelt kérdés
Egy különleges szerkezet hajtására használnám a mikróban használt nagy nyomatékú hajtóművet, de fontos lenne, hogy mindig az óramutató járásával ellenkező irányba induljon el. Néhány berendezésben valahogy megoldották ezt a problémát, például régi szinkronmotoros órákban és különböző időzítőkben. Nálam kifejezetten a mikrókban használt meghajtóegység azonos irányú indulását kellene megoldani, mert ehhez terveztem az egész szerkezetet. Előre is köszi az ötleteket és javaslatokat!

#Tányérforgató szinkronmotor #Mikrósütő motor #Azonos irányú indulás #Szinkronmotor forgásiránya
ápr. 21. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem jó az alaptézis.

Nem a felépítése az alap probléma, hanem a teljesítménye, és az befolyásolja az irányt hogy a mechanika éppen hogy áll. Szóval a nagyon kis teljesítmény a probléma, ami a mikró tányér forgatásnál természetesen nem gond.

Használj nagyobb motort, vagy dc hajtást, szervót, stb.

ápr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
ápr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Neked a mikróban összevissza forgott? Nálunk 25 év egy irányba forog...
ápr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Nálunk 25 év egy irányba forog..."

De neki nem a tiéddel van problémája ...

ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
68%

Találkoztam olyan megoldással, ami lényegileg ugyanolyan (méretre, áttételre is), de volt bele építve egy trükkös reteszelő szerkezet, ami csak egy irányba engedte elindulni.

Ebben a kategóriában, ezek a kis szinkronmotorok attól függően indulnak el, hogy a bekapcsolás pillanatában, milyen áramirányban kapod el a szinuszt.

A kis retesz miatt, ha rossz irányba indult, rögtön ütközött és elindult a másik irányba.

ápr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"ezek a kis szinkronmotorok attól függően indulnak el, hogy a bekapcsolás pillanatában, milyen áramirányban kapod el a szinuszt."

Majdnem. De arra indul el, amerre nem ütközik ellenállásba, olyan alacsony a nyomatéka induláskor.

ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

6.

Szerinted miről szólt a hozzászólásom?

Ahhoz képest mi újat találtál fel?

ápr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Szerinted miről szólt a hozzászólásom?"

Inkább ne magyarázd félre. Te a szinuszt emlegetted, és a reteszt. A kérdező esetében egyikről sincs szó. ha nagyobb motort használ, nem kell átalakítani, DC hajtás esetén sem.

Persze tehet a meglévőbe reteszt, ezt nem kétséges, ám ha akarta volna, kérdés nélkül is megteszi.

ápr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

8.

Próbálj már magaddal foglalkozni, ne az én válaszaimmal!

Egyszerűen nem érted már megint, hogy mit, miért írtam.

Csak megosztottam egy tapasztalt megoldást, amivel mindenki azt kezd, amit akar.

Nem szabad?

Nem azért írtam, hogy te velem itt megint kötekedj.

Nem neked írtam!

Hagyjuk!

----------------------

Idézet:

Ha választ írsz, kérjük, vedd figyelembe be a következőket:

- Ha már valaki megfogalmazta előtted, amit te szerettél volna, ne írd le még egyszer ugyanazt, csak egészítsd ki az újabb információkkal! Ha egyetértesz egy korábbi véleménnyel, értékeld le az ikonok segítségével!

- Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a válasz értékelésével fejezheted ki.

---------------------------

ápr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ezek leginább rád vonatkoznak.
ápr. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!