Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha garanciális LCD tv-t...

Ha garanciális LCD tv-t visszaviszek harmadszorra akkor a bolt ahol vettem visszafizeti nekem a termék árát?

Figyelt kérdés
Eddig kétszer vittem vissza a tévét most lesz a harmadik menet és úgy hallottam ha harmadjára is visszaviszem kötelesek visszafizetni az árát (vagy kicserélni a terméket)!!!
2010. okt. 28. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
De hova vitted vissza? Én pld tegnap kaptam egy garanciajegyet amin három szelvény van, így háromszor javítják negyedszerre csere. Milyen a garanciajegyed azt kell megnézni.
2010. okt. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Visszafizetni szerintem nem fogják, mert azzal kár érné a kereskedőt. (áfa, haszon, mit kezdene az elavult, rossz készülékkel, amit a szerviz nem volt képes megjavítani)

Maximum a szerviz ad cserére jogosító igazolást.

2010. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1.válaszoló:


A Media Markt-ba vittem vissza és én úgy tudom hogy a harmadik alkalommal kötelesek vagy visszafizetni a lóvét vagy adni helyette egy másik monitort. A garancia papírt még nem néztem át,de jó hogy szóltál mert rögtön meg is vizsgálom alaposabban!

2010. okt. 28. 14:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Volt műszaki eladóként adok választ:

A kereskedő akkor köteles cserélni a készüléket, ha 3 napon belül meghibásodik.

Ebből következik hogy akárhányszor javítják a készüléket nem cserélik vissza csak ha a szervíz ad cserére jogosító igazolást.Második válaszoló is rosszul tudja ha betelik a garanciajegy akkor csak adnak egy másikat akkor sincs csere!

Cserére jogosító igazolást pedig akkor adhat ki a szervíz ha javítás során úgy ítéli meg hogy neki a javítás aránytalan többletköltséget okozna.

Úgyhogy kár viaskodni igazolás nélkül nincs csere(bár tapasztaltam már hogy egy-két esetben elnézőbb a bolt)

2010. okt. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs mindenkitől, nem a második hanem az első válaszoló feltevése volt a csere betelt gar.jegy esetén.Elnéztem-bocs!
2010. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!