Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A HDMI kábel képes korlátozni?

A HDMI kábel képes korlátozni?

Figyelt kérdés
A napokban vettem egy 165Hz-es monitort, de nem járt hozzá HDMI kábel. Gondoltam rendelek egyet, de láttam, hogy van ami 50/60Hz vagy 120Hz stb... Ez azt jelenti, hogy annyira korlátozza a monitort, mert csak annyit enged?

máj. 8. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem a monitort korlátozza, hanem a videókártya nem feltétlenül fog tudni rajta nagyobb képfrissítésű jelet küldeni. Elvileg az a garantált, ami a kábel adatlapján szerepel, a többi rizikó.
máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Gyakori93 ***** válasza:
77%
Ha ki akarod használni a monitor összes tulajdonságát, el kell engedni a HDMI kábelt, vegyél helyette displayport kábelt.
máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti displayport kábelt kaptam hozzá, de valamiért nem érzékelte a monitor, hogy be van dugva, de nem is nagyon érdekelt, kaptam addigra kölcsön HDMI kábelt és úgy voltam vele, hogy maradok a megszokottnál (az rendesen működött). Ma majd megpróbálom újra
máj. 8. 10:37
 4/9 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Az enyém csak Display porton tudja a 165Hz-et. Érdekes módon, ezzel használva, csak akkor kapcsol be a monitor, mikor már betöltött a windows.

Lehet neked is csak DP-tal tudja a max képfrissítést.

máj. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

"Ez azt jelenti, hogy annyira korlátozza a monitort, mert csak annyit enged?"

A HDMI-kábel különböző verziói aktívan nem korlátoznak - értsd: nincs bennük aktív elektronika, ami megmondja, hogy bizonyos felbontást, színmélységet, képfrissítési rátát enged csak át - csak adott sávszélességű jel megy át rajtuk.


A HDMI 2.1/2.1b-képes kábelek 42 Gbps átvitelére képesek:

[link]

ami 24 bites színmélységnél, tömörítés nélkül ki tud szolgálni 4K felbontást 144 Hz-es képfrissítéssel, tömörítéssel 240 Hz-et is:

[link]


A Displayport 2.0/2.1a kb. dupla ennyire képes:

[link]

az már tömörítés nélkül átviszi a 240 Hz-en a HDR videót:

[link]

viszont ehhez DP80-as kábel

[link]

(meg azt támogató videokártya+monitor) kell.

máj. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Többféle HDMI szabvány van, gondolom kábelből is többféle van.


HDMI 1.3, 1.4, 2.0 vagy 2.1 szabvány?

máj. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kellene a monitor és a videokártya pontos típusa.


Abban le vannak írva, hogy melyik csatlakozó mire képes.


Illetve akkor nyilván a monitorhoz kapott kábel az jó lesz.


A hdmi kábelről olvasd le, hogy mi van ráírva.

[link]

máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Srácok sikerült displayport kábellel! Erre inni kell!
máj. 9. 14:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Éjjjjjóó🍺🍺🍻
máj. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!