Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gyerek okosóra, hosszabb...

Gyerek okosóra, hosszabb üzemidővel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Velem van a probléma, vagy tényleg nem létezik ilyen? Kisfiamnak nézegetünk órákat, 40 max 50e körüli értékben, de 2-3 napos készenléti (!) ideje van mindnek...tehát ha nem nyúl hozzá, akkor jó esetben "csak" 3 naponta kell tölteni, de ha nyomkodja, akkor akár naponta?

Nekem Amazfit GTR 2 okosórám van, 470 mAh akksi van benne, és nagyjából 2 hetente töltöm. Gyerek okosórákból meg néztem 600-800 mAh-eseket, és azokat is 2-3 naponta kell. Akkor miért nem lehet ezeket is ugyanúgy optimalizálni, mint a nem gyerek órákat?

Illetve esetleg tudtok ajánlani olyan (gyerek)órát, ami nem lenne többet a töltőn, mint a csuklóján? 😅


Köszi előre is ha válaszoltok.



máj. 20. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek órák önálló működésre vannak kitalálva, a folyamatos 4G hálózat és műholdas kapcsolat zabálja a kis akksijukat.

Samsung, Apple eSIM-es órák pár óra alatt lemerülnek, ha nincs közelben a telefon és be van kapcsolva 4G, műhold.

máj. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Típus függő! És az is számít hogy okos óra, vagy csak okos karkötő. Az úgynevezett okos karkötők átlagban többet bírnak mint a az okos órák. De mindegyik másra való. Nekam okos órám van. Ami a telefonommal párosítva van! Az olyan okos óra ami párosítva van mondjuk egy telefonnal az eleve kevesebb az üzem ideje. Mivel a párosítás esetén az óra állandó kapcsolatot tart fent bluetooth kapcsolaton keretszül a telefonnal. Míg egy sima okos karkötő általában nem minden esetben kell párosítani telefonnal igy sokkal tovább birja az aksija. Ugyan ez egy gyerek óra. Ha nem kell valamilyen ezközhöz párostani például telefonhoz akkor sokkal tovább bírja. Egyébként én az okos órámat, ami a telefonommal bluetoothon keresztül állandó kapcsoladban van. Igy ezt az órámat naponta kell töltenem! De olyan eszközt, nem fogsz találni amelyet elég legyen hetente egyszer tölteni. Minimum 2 - 2,5 naponta akkor is tölteni kell! Tehát ez anyit jelent hogy hetente legalább minimum háromszor akkor is kell töltened. De miért félsz ennyire a töltéstől? Óra javaslat: Myki Watch 4 Lite gyerekóra 450 mAh hozzá vetőleges körülbelüli ára: 36000 Ft. Ez csak egy példa volt.
máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy tipikus gyerekórába kell mobil hálózat, műhold, mert így tudja gyerekét elérni, megfigyelni. Pont a sport funkciók nem számítanak.



#2

máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jav. #1
máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#2 Nem arról van szó, hogy félek tőle, csak ismerem magam, már a saját órám is, amit tényleg kb. 2 hetente kell töltenem, előfordul hogy fél napig van a kezemen kikapcsolva, mert kimegy a fejemből hogy lemerült 🤣 A 8 éves fiam meg mint amolyan gyerek, hatványozottan szétszórt tud lenni, tehát miután elmúlt az újdonság varázsa és már nem nyomkodja annyit, tuti, hogy arra is nekem kéne (főleg) odafigyelnem, hogy az övé fel legyen rakva. Ezért gondoltam, hogy minél ritkábban kell tölteni, annál jobb. De amit írtok, az tök logikus amúgy, és köszönöm szépen a válaszokat. Akkor ez van, nem fogom megúszni.
máj. 20. 15:12
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös / kérdező! 2-es voltam! Bármelyik gyerek órát veszed. Hetente legalább minimum kétszer biztosan fel kell majd töltened. És igen. Mint szülőnek, a te feleőséged az ilyen eszközök karban tartása és üzemeltetése. Igy az okos óra feltöltése is a te felőséged. És ha a gyereked neked fontos, akkor igenis fel fogod tölteni!
máj. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!