Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A mozikban miért használják...

A mozikban miért használják még mindig a szalagos vetítőgépeket, miért nem pojektorokat, vagy valami más digitális formában működő eszközt?

Figyelt kérdés
2009. jan. 18. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van ennek egy üzleti vonulata. Konkrétan a filmgyártás drága dolog. Korlátozott számban vannak szalagok, nehéz másolni, illetve minőségromlást eredményez, nagyon vigyázni kell rá. Ha megfigyeled, nem játszanak mindenhol minden filmet, a vetítési jogokat megvásárolják x időre, és ezzel az adott szalagot is. Így könnyen térül vissza a film gyártásának költsége, amiben benne van a színészek gázsija, a szerző, a rendező, a filmzene jogdíja, az egész stáb, még a wc-s néni munkadíja is. Ha más hordozóra térnének át, könnyebb lenne a terjesztés, nem akarnának olyan sok pénzt fizetni a vetítésekért a mozik, nem biztos, hogy ugyanígy visszatérülne az előállítási költség, nemhogy még profitot is hozzon.


Van más oka is, mert tanultam ilyent is, de azt hirtelen nem tudom, több éve volt, és nem ebben dolgozom, de az előbbi az biztos. Amiből kevés van, ami ritkaság, az értékes.

2009. jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, és kiegészíteném még valamivel. A hagyományos tehát filmes-vásznas technika az elterjedt mindenhol, ami viszonylag "olcsóbb" a legújabb projektoros vagy LCDszerű megjelenéshez képest. Hangsúlyozom hogy az olcsóság ebben az esetben is milliókat jelent:-)Meg még nem annyira kifejlett a modern technika, van még rajta mit fejleszteni, aztán kezelőket oktatni stb.Idővel majd le váltja a hagyományos technikát, de egy ideig még biztosan marad. Azért ne feledkezzünk meg a mozi varázsáról sem, ami nem utolsó szempont. Vehetsz te akármilyen hiper-szuper 500 centis házimozi rendszert, azért az igazi "mozi hatást" nem tudja felülmúlni. Ezt teljesen laikusként, saját véleményemként írtam.
2009. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ami eszembe jutott, hogy a filmgyártásban még nem elterjedt a digitális forgatás, főleg nagyfilmeknél, illetve ahol alkalmaznak digitális technikát, akár részfolyamatoknál is, a módszer, az alap még mindig a régihez hasonlít, ha csak azt veszem, hogy a filmvágó szoftverek között egy profi szoftver az Avid, és a régi elvek alapján működik, szóval ehhez szoktak hozzá, ezt ismerik jól a gyártók, a filmesek, egy félprofi az Adobe Premiere, az már könnyebben kezelhető, de jobban eltávolodik a régi filmgyártási technikáktól.

Át kell szokni, új tananyagok, stb.


Mellesleg a mozinak nem csak a varázsa van meg :-) tény és való, de a szemet nem károsítja úgy, mint egy tévé képernyője, mivel vetített kép. Megjegyzem, a projektoros megoldás is vetített kép lenne, ebben nem lenne más, de valóban a régi felszerelések teljes cseréjét és sok betanítást jelentene, ami óriási pénzeket emésztene föl.

2009. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A celluloid felbontóképessége szerintem magasan felülmúlja a projektorok által (ekkora méretre) vetített képet.

Ekkora nagyításon már egy-egy pixel akár 1 cm-es is lehet.


Nem rossz a mágnesszalag, meg a digitális rögzítés, de a jó öreg film szebb képet ad vissza.

Pl Starwars is lett már mágnesszalagra forgatva, de általában a nagy mozifilmeket azért nem ilyenre forgatják.

2009. jan. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként napi szinten születnek új technikai vívmányok, szóval elképzelhetőnek tartom, hogy a digitális filmezés utat fog törni (nem a mágnesszalag, mert amilyen nagy szám volt, mikor bejött, már el is avult, és a házi amatőr videósok se azzal dolgoznak már, hanem digitális kamerával). Persze jelenleg is van olyan stúdió, ahol alkalmazzák, és DVD hordozóra megy a rögzítés. De, jelenleg ez még nekik is óriási beruházás. Vagyis amíg a berendezések el nem érnek arra a szintre, hogy a jó minőség nem milliárdokba kerül, ha a régit le akarják cserélni, addig megmarad a régi a nagy filmeseknél, a kis stúdióknál viszont már kezdenek áttérni a digitális módszerekre. Azok az anyagok viszont elsősorban szakanyagok, tanulmányok, munkafilmek, esetleg reklámfilmek, ezeknek ugyebár más a célközönsége, mint egy szélesvásznú mozifilmnek, így előadásokon praktikusabb a projektor, és tévébe se kell túl nagy felbontás, mert nem tűnik fel, kivitelezésre viszont, mivel a hordozót egyszerűen lehet beszerezni és viszonylag olcsón, ezeken a felhasználási területeken ez már olcsóbb, mint a nagyfilmes technika. Nagyfilmekhez viszont még óriási fejlesztésekre van szükség, hogy jó legyen a végeredmény minősége.
2009. jan. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most 2017-ben visszasírom az analóg filmes mozivetítést :-(

Bármit megnéznék ha találni tudnék ilyen mozit az országban.

Az utolsó ilyen alkalom az 1990 években volt velem a Vörös Zsaru c. film aminek minden kockájára s annak apró hibáira emlékszem. Gyönyörű volt, s nem ilyen műanyag mint a mai plázamozi.

2017. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!