Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptopot szeretnék a lányomnak...

Laptopot szeretnék a lányomnak, ő mindenképp kicsit szeretne.14 éves. Milyet vegyek neki ami jó? és még egy kérdés. Amikor megveszem a laptopot akkor adnak hozzá telepítőcd-t is?

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 14:40
 1/9 anonim válasza:

ha op.rendszerrel veszed, általában amikor bekapcsolod a gépet akkor elindul a telepítés az első használatkor, lemezt nem szoktak adni.


mire használná a lányod? ha főleg netezésre, csevegésre, akkor netbook, az igazán pici, konkrét márkát nem mondanék, majd biztos jön valaki, aki tapasztaltabb nálam és ebben tud tippet adni.


26/L.

2010. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minilaptopokba általába nem tesznek cd meghajtót. :)
2010. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kicsi laptopokat NETBOOK (és nem notebook) néven keressétek. Ezek teljesítményre is elmaradnak a nagyobbaktól, de egy 14 éves lánynak nincs is szüksége nagy teljesítményű gépre. Böngészés youtube, facebook, msn, zenehallgatás stb... nagyszerűen elmennek rajtuk. Gyakorlatilag mindegy, hogy melyik típust választod. A netbookok külsőre nézhetnek ki teljesen másképp, de a belsejük megegyezik, tehát teljesítmény, képesség szempontjából mind egyforma. Csak az áruk különbözik, színtiszta marketing okokból és nem a képességbeli különbségek miatt. (Őszintén szólva, vannak köztük teljesítménybeli különbségek, de ezeket csak mérni lehet, szabad szemmel érzékelni nem. Az egyetlen, ami eltérhet bennük az a winchester mérete). Bár, ha a használó nem hardcore sorozat, vagy filmfüggő és nem tölt le havonta 10 gigabájtnyi filmet a gépére, akkor ez sem igazán fontos, mivel 40GB-os winchesternél kisebbel, manapság már nem árulnak netbookokat.


Telepítő cd nem kell hozzájuk, mert előretelepített windows xp, vagy az újabb verzió a windows 7 van rajtuk. CD-t egyébként sem lehet beléjük helyezni, ugyanis cd olvasónak a kisméretű kialakítás miatt, egyszerűen nem jutott hely, csak külső cd-olvasót lehet hozzájuk csatlakoztatni usb-n keresztül, úgy mint egy pendriveot.


Én kizárólag a külső per ár alapján mérlegelnék köztük. A többi tényezőben megegyeznek. Amúgy, ajánlott windows 7-el ellátott típust szerezni, mert az valamivel zökkenőmentesebben fut, mint egy windows xp. Pl. nem fagy le, nem lassul be annyiszor, jobban a hordozható számítógépekhez lett kitalálva és optikai élményre is szebb. Jó pár ilyen mini laptop megfordult már a kezeim között és teszteltem őket minden szempontból.

2010. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 15:29-es. Mivel nem tudom, hogy márkát lehet-e feltüntetni itt, így nem kockáztattam hogy az előbbi irományomat töröljék :) ár érték arányban és főleg egy kislány számára megfelelő színben 3 típust ajánlanék


Samsung N150: piros, fehér, piros-fekete, fekete és kék színben is van, nagyon hosszan bírja konnektor nélkül, akár 5-6 órán át is, és extra halk, alig ad le hőt. Ráadásul a lehető legnagyobb teljesítménnyel rendelkezik, amit ezekből a kis gépekből ki lehet hozni. A kijelző színei nem a legjobbak. Párszor leejtettem, meg se kottyant neki. Stabil és van benne anyag. 80-90e ft között vannak.


Acer Aspire One Happy N450: Jó színválaszték: lila, rózsaszín stb... neves netbook gyártó, szintén a lehető legnagyobb teljesítményt nyújtja, amit egy netbookból ki lehet hozni. Stabil, van benne anyag. 80-90e között vannak. Még sajátom nem volt de már használtam ilyet, és mindenki csak jókat mondd róluk.


Fujitsu-Siemens Amilo Mini Ui3520: Olyan mint egy tank külsőre belsőre.. :) a sajátomat vagy 10-szer ejtettem le meg se kottyant neki, igen csúnyácska, de van hozzá rózsaszín előlap. Teljesítményre kicsit alatta marad a többinek, de ez nem érzékelhető. Nagyon szép kijelzője van, különösen jók a színei és a kontrasztok. Nagyon jó hangszórói vannak. Hangzásban és kijelzőben veri a másik kettőt. Hangos a ventilátorja és a winchestere is (ami ráadásul kisebb is a konkurenciájénál) kb 3 órát bír konnektor nélkül. Elég erősen fújja a langyos levegőt. Viszont ezek mellett olcsó akár 55-65 ezer körül be lehet szerezni. Még nem túl sok embert halottam aki szidta volna :)

2010. dec. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15:29 vok még mindig :) Az ilyen 110-130 ezer forintos netbookoknak ne dőlj be! Semmivel sem tudnak többet, mint a 55-től 90-ig terjedő kategória. Csupán a gyártó rajtuk akar pénzt keresni :) és ebben a kategóriában már normális méretű és teljesítményű laptopokat is lehet venni. De, ha megvan a keret akkor lehet venni, bármilyen drágát, csak értelme nincs mert mind ugyanazt tudja, sok 120 ezer forintos sokszor ócskább anyagokból készül mint az előbbi 3 típus, amiket felsoroltam :)
2010. dec. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
(csak megsúgom, hogy a netbookok túl gyengék a facebookhoz és MSN-hez, mellesleg a képernyőjük is túl pici, hogy egyben jelenítse meg az MSN-t, vagy a facebook játékot)
2010. dec. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
csak megsugom, hogy nem gyengek hozza, csak nem kell megnyitni 15 youtube videot egyidoben es egyszerre jatszani.
2010. dec. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
egy farmvilétől vagy restaurant citytől behalnak.
2010. dec. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
en jatszottam farmville-t a netbookomon es semmi baja nem volt. szerintem te a regi atom procikkal szerelt netbookokra gondolsz azota kijott mar ujabb szeria, meg az elso netbookok meg 512 rammal voltak szerelve ma meg csak 1 gigasat kapni
2010. dec. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!