Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik a jó fényképezőgép?

Melyik a jó fényképezőgép?

Figyelt kérdés
digitális fényképezőgépet szeretnék és arra lennék kíváncsi hogy melyik márka a legjobb? Néztem már Canon-t és Olympus-t, azt tudom h jó, de ezenkívül van még valami?
2009. jan. 19. 20:30
 1/8 anonim válasza:
59%
Attól függ mihez kellene a fényképezőgép! Mármint komolyabban érdekel a fotózás,vagy csak családi fotókat szeretnél készíteni.
2009. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk Canon van. Családi fotók, nyaralások, emlékek megörökítéséhez tökéletes. Maximálisan meg vagyunk vele elégedve, már közel két éves. Azóta vannak már újabbak, a mieink A550 7.1 megapixel, amikor mi vettük 50.000 körül volt, de azóta már olcsóbban be lehet szerezni.
2009. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem akarok fotózással foglalkozni, tehát csak családi...stb képek készítésére kéne.
2009. jan. 19. 23:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagy különbségek nincsnek a gépek között. Majdnem mindeg, mit választasz, egyik egyik dologban jobb, a másik a másikban. A megapixellel ne foglalkozz, azt emlegetik legjobban, de általában minél nagyobb, annál rosszabb képeket készít a gép. (Ugyanakkora érzékelő-lapka, több képpont --> az egy képpontokhoz tartozó érzékelő mérete kisebb --> zajosabb kép)

Márka: Canon-t tudok ajánlani, bár igazából a többi gépet ne ismerem. Úgy tudom, a garanciális dolgai jók (garancia lejárta után is fedeződött fel széria-hiba, összes olyan szériás gépet lecserélték újabb szériára ingyen)


Ha kinézel egy gépet, keresgélj, hátha találsz neten tesztet róla, vagy tesztfotókat (ne a gyári honlapon lévőket nézd, azok stúdió-körülmények között készülnek)


Itt néhány géphez van teszt is:

[link]

2009. jan. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Nikon is jó, meg a Pentax. Persze a Canon van a köztudatban legjobban elterjedve. De családifotóhoz akármelyik jó, maximum nézd meg a paramétereit a gépeknek,hogy mellyek a legkedvezőbbek a fotóidhoz.
2009. jan. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nikon Colpix.
2009. jan. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nekem másodgépnek Olympus mju 770 sw-m van.

Erős ütés és 10 m-ig vizálló. Meglepődtem a képek igen jó minőségén. A vízalatti képek is elfogadhatók. Nem baj ha leejted, nagyon kicsi, (rejtett optikás). Sötétben magas iso mellett zajos a kép, de normál világításnál tökéletes.

2009. jan. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olympus, egyébként pedig egyik digitális fényképezőgép sem.
2018. júl. 1. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!