Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Jó gép a Nikon D 700?

Jó gép a Nikon D 700?

Figyelt kérdés
A párom fotósnak tanul, szeretne egy jó gépet, de szerintem ez nagyon drága, persze a többi még drágább. Aki ismeri a gépet, írjon,megéri-e megvenni. Köszi
2009. jan. 26. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nos, ha neki a fotózás lesz a hivatása, akkor mindenképpen szüksége lesz egy úgymond komoly gépre. Nem tudom te mennyire értesz hozzá, ezért most nem is akarok ebbe belemenni. Nekem már volt vele dolgom, ismerősömnek van ilyen, nekem d200-asom van, és ezzel is tökéletesen meg vagyok elégedve, nekem mellékfoglalkozásom a fotózás. És amennyivel drágább a d700-s annyival nem tud többet, szóval nekem aránytalanul drága. Akkor inkább egy d300-s .Persze ha van rá keret akkor mindig érdemesebb a jobbat megvenni.
2009. jan. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Jónak jó gép, de csak azért mert full frame-es. Ahogy az előző hozzászóló mondta ha hivatása lesz akkor már érdemes elgondolkodni a full frame-en amire a Nikon D700 és a D3(x) sorozat képes. Amire figyelni kell, hogy a későbbiekben mennyire akarja bővíteni az objektívparkját, valamint, hogy a fotózást mennyire érzi fontosnak majd a későbbiekben is. Tudni kell, hogy a Nikon nem egy olcsó kategória, tehát a Nikon Nikkor objektívek meglehetősen drágák, ámbár kiváló minőségűek (1-2-től eltekintve), viszont más márkáktól (Sigma, Tamron, Tokina) ár/érték viszonylag megfelelő választás lehet. Ellenben a Canon egy hangyányival (olykor azért 20 000 - 30 000Ft-tal ritkább esetben olcsóbb) objektívekkel rendelkezik és ugyanúgy kapható hozzá a fent említett alternatív gyártók objektívei. Tehát érdemes ezt is mérlegelni vásárlás előtt. Így, hogy tanulja a szakmát könnyebb mint autodidakta módon elsajátítani, mert tudja, hogy mi fog kelleni neki. Én a kezdetekkor csak úgy kapkodtam fejem és csak a név miatt lettem Nikon párti (nem bántam meg!), de rá kellett jönnöm, hogy olykor a Canonnal jobban járnék árban. Teszteket olvasgatva nagy különbség nincs.


Első körben feltenném magamban a kérdést: kell nekem full frames (36mm-es képérzékelős) tükörrefelexes gép? Azért lényeges különbség van full frame és kisebb érzékelők között, de nem mindig érezhető a különbség. Régen mindig azt mondták nekem, hogy mindegy milyen a vázad, csak legyen jó az objektíved. Figyelembe kell venni, hogy nem minden objektív támogatja az ilyen nagy képérzékelőt és általában az ilyen full framet támogató objektívek a drágábbak! Ha még mindig nem tántorítottalak le titeket a full frames gépektől, akkor a d700 mellett megnézném a Canon EOS 5D Mark II gépét is ami árban szinte megegyezik és szintén full frame-es. Személyes véleményem, hogy nem a legmegfelelőbb a kialakítása, de minőségileg egy szintén említésre méltó darab. Viszont észre fogjátok venni, hogy ez a Canon modell képes FullHD videók rögzítésére, de videózásra nem ajánlom, csak ha szerettek pepecselni az ilyennel, szóval csak emiatt ne döntsetek mellette, mert csalódni fogtok. Ami még fel fog tűnni az a 21 megapixel (D700 12mpixel), de az én véleményem szerint, régen is tudtak szép képet csinálni 10mpixeles full frame gépekkel, ráadásul minél nagyobb a megapixel szám annál nagyobb a várható képzaj. Így a nagyobb felbontás nem feltétlen jelent részletgazdagabb képet!


Ami a legfontosabb, mivel ahogy látom azért árérzékenyek vagytok, mindenképpen szétnéznék az objektívek közt vásárlás előtt (ugyebár Full frame-s objektíveket érdemes nézni), úgy mint nyomtató vásárlás előtt a nyomtató vs patron kérdés esetében. Tény ami tény: full frame-mel könnyebb szebb képeket csinálni (nem mintha nehéz lenne a többivel), de érdemes-e 300 000 - 400 000 Ft-tal többet kiadni vázra, az objektívekről nem is beszélve?


Ha nem hivatásos fotósnak tanul, illetve nem olyan helyre megy ahol azt nézik, hogy mivel dolgozik, hanem azt, hogy hogyan, akkor elgondolkodnék egy Nikon D90-esen ami ár/érték szempontból nagyon barátságos. Azért nem a D300-at mondom mivel hosszas tesztelgetés után eladtam a D300-as vázamat, ugyanis lényeges különbséget a mindennapi élet során nem érzékeltem hisz majdnem ugyanazt a rendszert használja a D90, mint a D300. Csak a D90 kisebb és nem néz ki annyira komolyan és D300-nak olyan kevés előnyei vannak amit én a hobbi (bel és szabadtér, makró) és tárgyfotózás során nem tudtam kihasználni.


Mivel Nikon párti vagyok (így egy picit elfogult is :P) és Canon-t csak ritkán fogtam a kezemben, így nem szeretnék a Canon modellekre kitérni azt remélem megteszi helyettem más.


Remélem sikerül a legmegfelelőbben döntenetek és sok örömöt kívánok a fotózgatásban!

2009. febr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Majd én megteszem, mint Canon párti! ;)

Tökéletesen egyetértek az előttem hozzászólóval. A D700 (szerintem) nevezhető felsőkategóriás DSLR-nek. Egyedül a D3-ok állnak fölötte (márkán belül). Árérzékeny vagyok, ezért az alábbi javaslatom és kérdésem lenne. Nikon rendszere van a párodnak? Ez lesz az első DSLR gépe? Amennyiben az első DSLR-t veszi, felsleges pénzkidobásnak tartom a D700-at és az 5Dmark(II)-t is. Ehyelyett egy középkategóriás D300 vagy 40D, 50D-t vennék, az árkülönbözetből meg kijön 1-2 normálisabb objektív. A full frame normális kirajzolásához (D700, 5D) nem elegendőek az olcsóbb, alsó kategóriás objektívek, vagyis ha megveszitek, nem árt mellé 1-2 komolyabb optika, ami + pár száz ezer Ft.

Első DSLR: 200-300e HUF közötti váz + optikák (kijön 600 ezerből)

Nem az első DSLR: D700 (550-600e HUF) és mellé még pár objektív --> máris elértük az 1 millió Ft-ot.

Mire használná a párod a gépet? Beltéri fotók, studió, természetfotó, esküvők?

Canon párti vagyok, de nincs lényegbeli különbség a Nikon és Canon között. Ugyanolyan jók áltaálnosságban...

2009. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
én meg mondom magyarul középkatos dslr tulajdonosként, több pénz hiján...mondhatom hogy nagyon jó, az ilyen sima utcai gépekhez képest meg ember nem tudja elképzelni, ezt csak az értékeli igazán aki érti is és szereti...egy laikusnak csak többszázezres műanyag
2009. márc. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem műanyag, magnéziumötvözet! :)
2009. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
igazából tudatosan "műanyagoztam le" csak a különbségérzékeltetés miatt tudom :)
2009. márc. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!