Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Konnektordugó átalakítót...

Konnektordugó átalakítót keresek, ki tud segiteni?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi a neve, az a lényeg, hogy kulfoldrol rendeltem egy terméket, es a konnektor része a magyar szabvany helyett ilyen nagy harom villa.

erre szeretnék atalakitot venni, hogy be tudjam dugni a konnektorba

nőből vagyok, fogalmam sincs, hogyan hivjak az ilyet, viszont amit a "huyeazertnemvagyokban" lattam, az csak ilyen turista atalakito, es nem nezett ki nagyon megbizhatónak, annal van valami komolyabb? mi a neve, es hol lehet kapni? esetleg lehet rendelni neten is?


koszonom a valaszokat, es elnezest az ekezetek hianyaert


2009. jan. 27. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy kell elképzelni, mint egy normál földelős dugót, ahol a harmadik érintkező a 2 fölött van és a földeléshez tartozik?

Ez esetben egyszerűen ki kell fogóval húzni.

A termék eu-ból származik? Esetleg 1 fotót tudnál feltenni a netre?

2009. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak: talán nem kellene a végőföldet megszüntetni!


Egyszerű a megoldás, le kell cserélni (vagy cseréltetni) a villásdugót a hazai szabványnak megfelelőre.

Szerintem ez a leg megbízhatóbb megoldás.

2009. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szia!Ha jól sejtem akkor angol a termék.Elméletileg lehet kapni műszaki boltban átalakítót.Mi is ott vettünk.
2009. jan. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 yuda ***** válasza:

Sziasztok!


nemrég én is vettem egy turmixgépet ,aminek olyan furcsa volt a vége-nem magyar szabvány,de még az üzletben adtak hozzá átalakítót-igaz,plusz pénzért,de szóltak előre.

2009. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

lassan a testtel!


mennyire külföldi?


én három dugót ismerek, amiből 3 érintkező áll ki. A sváci, az angol és az amerikai.


A svájci az olyan mint a mi lapos dugóink, ami pl. a videó végén szokott lenni, csak van egy harmadik, szintén hengeres, ami kicsit kiljebb helyezkedik el, mint a másik kettő. Ennél a legegyszerűbb levágni a csatlakozót és rakni fel egy másikat.


Az angol és az amerika gyak. ugyanolyan. Nagy böszme dugó, amiből három lapos vasdarab áll ki.

Ennél meg kell nézni, hogy milyen feszültséget vár a berendezés. Adatlapon valahol rajta kell legyen.

Ha 220 (230)-at vár, akkor gond egy szál se, le kell vágni és hazai dugót rá. Elképzelhető, hogy van a tápkábel eszköz felöli végén egy kapcsoló, amivel lehet váltani a 110 és a 220 között. Akkor sincs semmi gond, csak legyen 220-on.

Ha viszont amerikai és 110-et vár, akkor mindenképpen adaptert kell venni, mert akkor mi 220-as feszültségünket át kell alakítani 110-re különben szét fog égni a cuccod.

Viszont akkor külön olyat kell keresni, amiben van transzformátor és figyelni arra is, hogy elbírja azt a teljesítményt ami kelleni fog az eszközödnek.

2009. jan. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

koszonom szepen a sok valaszt!

a kerdesem meg mindig az, hogy hol keressek ra neten, ahol tudnek ilyen atalakitot rendelni.

8 honapos terhes vagyok, es igazabol mar nem vagyok olyan mobilis.. csak ra se tudtam keresni mert nem tudtam mi a neve.

Igazabol 3 ilyen dolgom is van, mindet lehet Mo-n kapni, csak 3x annyi penzert, tehat gondolom a feszultseggel nem lehet gond (azt hittem mind mukodik elemmel is, sajnos az legzesfigyelohoz kell aram is, es annak ket ilyen dugoja is van)


ezt a lecserelest hol csinaljak, kik csinaljak? "sima" villanyszerelot zaklassam, vagy ilyen muszaki uzletekben is megcsinaljak?


a muszaki boltban en csak ilyen turistas atalakitot lattam, de az nem tunt tul tartosnak, rosszul gondolom, es az igenis birja a gyurodest sokaig?


a termek szerintem angol, nagy, buci villai vannak, nem kicsik, amit az utolso valaszado "nagy boszme dugo" jelzovel illetet, igen, igen, olyan!

Az egyik termek ez: [link] a masik pedig ez: [link] , mindketto kaphato Mo-n, azert gondolom, hogy a feszultseggel nem lehet gond. - vagy igen??

2009. jan. 27. 18:55
 7/8 anonim válasza:
Én vettem nemrég ilyen átalakítót a Praktikerben.
2009. jan. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

koszi, megvan!

tényleg koszonom a válaszokat mindenkinek!

2009. febr. 1. 01:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!