Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy az újratölthető...

Igaz az, hogy az újratölthető elemeket (AA, AAA) nem szabad akármilyen készülékekben használni, mert tönkremennek?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, nem lehet motorokhoz, vagy pl. elemlámpában használni. És ha leejtjük a földre, az se tesz neki jót. Mi igaz ebből?
2009. febr. 22. 11:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy nem célszerű akármilyen készülékben használni.

Általában olyan készülékekben lehet, amelyek automatikusan lekapcsolnak amikor az akku feszültsége eléri a teljesen kisütött értéket. Vagyis nem engedik nullára lemeríteni, mert az nem tesz jót az aksiknak.

A leejtés nem olyan katasztrófális, de azért nem tesz jót nekik.

2009. febr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

És ha már kikapcsol a készülék, azt jelenti, hogy lemerült, gondolom.

És tölteni mikor kell/szabad az ilyen elemeket? Csak ha lemerültek, vagy akármikor?

2009. febr. 22. 12:17
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Én a digitális fényképezőmbe használok újratölthető elemezek!Addig használom, míg ki nem kapsol a gép, akkor irány a töltő, és egy éjszakát szoktam benne hagyni.Lehet hogy ez sok??Nem tudom, de azután nagyon sokáig tudom ismét használni.Kb 2 évesek az elemeim, és2 hetente töltöm!
2009. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem automata töltőt használsz (olyan ami figyeli a töltést és kikapcsol) akkor 8-12 óra töltés éppen jó.

És nem szabad "rátölteni" mert akkor tönkremegy pár töltés után a NiMh jelzésű akku. Ha Lion aksi akkor bármikor lehet tölteni nem kell megvárni, hogy teljesen kisüljön.

2009. febr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Emberek!Nincs újratölthető elem!!Ami újratölthető az az akkumulátor.Ne keverjük.Veszélyes is lehet,ha egy elemet raksz az akksi töltőbe,még fel is robbanhat.
2009. febr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Energizer Nickel-Metal Hybride", illetve "NH 15-AA 1.2 V NiMH HR6" - ez van ráírva. A töltőn 12 óráig kell rajtahagyni. 12 óra után pedig csepptöltésre vált át automatikusan (nem tudom ezt se mit jelent).

Én is dig. fényképezőgépben használom, de ha kikapcsol, akkor kiveszem az elemet, megcserélem a kettőt és még működik!!!


Van viszont 2 db AAA-s elemem, mp3-ban használom. Gondolom abban használható nyugodtan. De lehet-e az akkumlátorokat pl. vérnyomásmérőben használni, vagy pl. elemlámpában? Ezt még mindig nem tudom :-(

2009. febr. 22. 19:18
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

*Az elemlámpánál fenn áll az a veszély, hogy ha nem figyelsz, oda túlságosan lemerül az akku (mélykisülésnek nevezik) és ekkor már nem biztos, hogy újból felveszi a töltést!

*A vérnyomásmérő nem biztos, hogy működik velük, mert alacsonyabb a feszültségük, mint az elemeké.

1.5V helyett, csak 1.2V-osak! Pl. 4x1.5= 6V, de 4x1.2= 4.8V és tapasztalatom szerin ezen a feszültségen a vérnyomásmérők automatikusan kikapcsolnak!


* A Ni-MH akkukra, már nem annyira jellemző az u.n. memória effektus, mint a régebbi Ni-Ca akkukra volt. Nem vészes, ha rátöltesz, pláne nem, ha automata töltőd van, az úgysem fogja túltölteni akkor, sem ha rajtafelejted. Azért érdemes rendszeres használat mellett havonta 1x Formázni, (a készülékkel vagy a töltővel, ha azon van kisütés funkció) kisütni, majd újratölteni. Ezzel a módszerrel a ritkán használt akkukat is fel lehet frissíteni, formázni.

Még egy: kisütött állapotban sosem tedd el, hosszabb tárolásra, mert az önkisülés miatt, mélykisülésbe mehet át, és nem biztos, hogy legközelebb felveszi a töltést!

*A leejtésre, nem igazán érzékenyek, kibírják.

2009. febr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
56%
Legyen négy elemed!Akkor azonnal cserélheted !!A lemerült elemet meg szép nyugiba feltöltöd!Úgy is kikapcsol a töltő!
2009. febr. 27. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Az automata töltő el sem kezdi tölteni az elemeket!

Kikapcsol, és a riasztásjelzés villog, ugyan úgy, mint ha fordított polaritással teszed bele(véletlen) az akkukat.

2009. febr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi a témához, hogy a nem automata töltők, nem ismerik fel hogy nem tölthető akkut, hanem elemet szeretnél tölteni és szépen, a mellékelt tájékoztatóban megadott, ÁLLANDÓ áramerősséggel elkezdik tölteni. Nem kapcsol le, és előbb-utóbb FELROBBANak az elemek! ...ami komoly sérülést is okozhat.
2009. febr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!