Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen lemez az a DVD+R RW?

Milyen lemez az a DVD+R RW?

Figyelt kérdés

Pontosabban úgy van írva hogy DVD+R és alatta van hogy RW.

Most akkor ez sima írható lemez vagy újraírható? Ha csak sima írható akkor mi az az RW? Azért kérdezem mert semmit nem tudok ráírni semmilyen progival, és ez elég furcsa nekem.


2009. márc. 4. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Ez sima, 1x írható. Az újraírható dvd+rw illetve dvd-rw jelölésű simán.
2009. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Az előttem hozzászóló butaságot írt. Nem egyszer írható lemez! Az RW rövidítés minden esetben a "ReWritable"-t jelenti, vagyis újraírható!

A + és a - előjel két különböző szabvány. Amikor először megjelentek a DVD lemezek és az írható DVD-k, akkoriban volt igazából jelentősége. Manapság szinte minden író megbírkózik a pluszos és mínuszos lemezekkel is.

Pluszos újraírható DVD lemez, ezt jelenti. (régebbi DVD lejátszók általában minuszos lemezeket szeretik).

ennyi...

2009. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második! Mielőtt lehülyézel másokat, jó lenne, ha legalább tudnád, hogy miről beszélsz. Hasraütés-szerűen én is letudlak taplózni.

Legalább megnézhettél volna egy dvd borítót, hogy mégis mi van rájuk írva. De tudod mit? Nem kell megmozdulnod, tessék itt van egy: [link]

Igen, igen, arról, ott narancssárga rész bal oldalán! Arról van szó. Ez újraírható? De ha photoshopnak hiszed, szívesen küldök ingyen egy akármilyen lemezt, amin szintén rajta lesz, ha neked nincs ilyened.

2009. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Btw ez csak a dvd+rw alliance logója (dvd+r része a dvd+rw szabványnak). Mivel ők nem használhatják a sima dvd logót.
2009. márc. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

DVD-R egyszer írható 4,37 Gbájt

DVD-RAM több ezerszer írható 4,37 Gbájt

DVD-RW több ezerszer írható 4,37 Gbájt (Pioneer technológia)

DVD+R egyszer írható RW technológiával

DVD+RW sokszor írható 4,37 Gbájt, új technológia ...

2009. márc. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, kösz a válaszokat, mostmár csak azt nem tudom miért nem tudok írni rá, a dvd írom nem olyan régi Pioneer. Mindenféle lemezre írt eddig, csak erre nem. Egyikre sem a 3 közül, szóval gondolom nem a dvd hibás.
2009. márc. 4. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!