Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik a megbízhatóbb, pontosabb?

Melyik a megbízhatóbb, pontosabb?

Figyelt kérdés
Melyik megbízhatóbb, pontosabb karóra, ha ugyanabban az árkategóriában nézzük: a digitális, vagy a mutatós óraszerkezetes megoldás?
2011. jún. 1. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Így ebben a formában nem tudom megmondani, de van egy 12 éves digitális Casio-m, hetente 3 másodpercet sietett, amíg hordtam. A meglepő az, hogy még nem volt benne elem cseréve, és még mindig megy.

3 éve vettem egy mutatóst 12 ezerért, ez már nem siet, nem késik. Tehát ez alapján kicsit messzemenő következtetésként elmondható, hogy 10 fölött már nem valószínű, hogy bármelyikkel is probléma lenne.

2011. jún. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most van egy 15 ezer forintos Casio analóg-digitális órám és havonta kb 1-2 percet utána kell állítani. Régen volt egy 3000 Ft-os Q&Q mutatós órám, az kb 1.5 évig bírta egy elemmel, addig viszont kb másodpercre pontos is volt mindig, nagyon pontos kis vekker volt. És felháborít, hogy ezt nem tudja ma egy 10-15 ezer forintos óra.

Szóval a lényeg, hogy venni szeretnék egy pontos karórát 10 ezer forint körül, de nem tudom milyen legyen, vagy lehet-e még ilyet egyáltalán kapni.

2011. jún. 1. 09:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem Casio EF-121 van, elvileg 10 évet bír az elem benne, és pontos.
2011. jún. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kvarcórára gondolsz, akkor vezérlő minőségén, pontosságán múlik, nem azon, hogy számkijelzős, vagy cágeres.

Viszont a gyártó bebiztosítja magát az ilyen kérdések ellen :)

[link]

Nézz meg itt pár krumlit, drágát/olcsót, mindnél ott lesz, hogy havi pontosság legfeljebb: +-15 vagy +-20 sec.


Ha viszont a mutatósnál a hagyományos felhúzós/automatára gondolsz, akkor ott a legprofibb órák se tudnak napi +-5-10 secnél jobbat, mármint nyugis tesztelési körülmények között :)

2011. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!