Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Először a mobilt töltőjét az...

Először a mobilt töltőjét az áramból kell kihúzni, vagy a mobilból? És hogy kell bedugni az áramba, mibe rakom először a töltőt?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 21:44
 1/8 anonim válasza:
100%
Töltés kezdésekor elsőre a telcsibe tedd a töltőt, utána a konnektorba, ha befejezted a töltést, akkor húzd ki a konnektorból és utána a telcsiből.
2009. ápr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
77%
Hali! Igazság szerint (fizikailag) mindegy, mert csak akkor van áram a kábelben, ha van rajta fogyasztó. A csatlakozók miatt viszont az előbbi válasz nagyon OK, utolsó mozzanat töltés kezdésekor mindig a fali dugó csatlakoztatása legyen, befejezéskor pedig az első! Üdv
2009. ápr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Ez marhaság. Tökmingegy a sorrend.
2009. ápr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dellfil ***** válasza:
95%

Az első válaszolónak van igaza.

Még akkor is, ha látszólag "tökmindegy" mi a sorrend.

Hadd ne menjek bele a részletekbe, de a legkíméletesebb eljárás:töltőcsatlakozó a telóba, töltő a hálózatba.

Visszafelé:töltő hálózatból ki, töltőcsatlakozó telóból ki.

2009. ápr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Hát ez érdekes.

Akkor én eddig mindig fordítva csináltam az összes telefonomnál éveken át. Semmi gond nem volt ebből soha.

Barátnőmék ki sem húzzák a töltőt mindig a konnektorban van nekik néha rárakják a telefont aztán leveszik. A töltő hónapok óta be van dugva nekik. Hát... azért én ezt nem vállalnám be :)


De köszönöm, sokat tanultam... akkor ezek után lehet úgy csinálom, ahogy itt írtátok.

2009. ápr. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
57%
Igen, a feltöltéskor telcsibe aztán konnektorba, kivételkor meg előszőr ki az elosztóbol, aztán a telefonból húzod ki, utóbbi nem fontos :) Barátom is benn hagyja a töltőt a falba, de sztem nem kéne, a telcsi aksija meg fel is robbanhat elvileg.
2009. ápr. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a töltőt bent hagyjátok a konnektorban, az fogyaszt áramot is, szóval már csak ezért is érdemes kihúzni.

Amúgy azt le tudnátok nekem írni, hogy miért ez a sorrend?

2009. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azért,mert előforulhat,hogy egy kicsivel több áram megy a töltőbe,így a teleonba,és az még nem konvertálta át az áramot a megfelelő erősségre,és így tönkremehet a mobilt (amúgy nem sűrűn fordul elő ilyesmi,de több példát halottam rá).


Ha meg egész nap be van téve a töltő,akkor is fogyasztja az áramot.

2009. ápr. 4. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!