Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hány OHM-os ellenállás kell...

Hány OHM-os ellenállás kell az áramkörbe hogy 6 V ról 4.5 V ra mennyen le a feszültség?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 20:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
vagy olyan a rajzjele mit amit linkeltem csak a lenti leágazás a vonalon nincs
2011. aug. 9. 18:06
 12/16 anonim ***** válasza:

Ne fárassz, csináld meg ezt ha mindenképpen építeni akarsz valamit:


[link]

2011. aug. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
xd köszi
2011. aug. 10. 22:36
 14/16 anonim ***** válasza:

A kerékpár dinamó (generátor) 6V mellett kb 0.5 A-t képes leadni. Abszolút tuti megoldás, ha kettő ledet antiparallel kapcsolsz és úgy mindenféle külső egyenirányító nélkül rá lehet kötni. A feszültség és az áram be áll.


( [link]


Igaz, hogy a led üzemi áramhoz tartozó nyitó feszültsége 3.3 V körül van, de a kerékpár dinamó nem tud akkora teljesítményt leadni, hogy a 3 Wattos antiparallel ledet túl hajtsa. Persze a teljesítmény ledet megfelelően hűteni kell. De gondolom azt ismered, hogy anélkül tönkre menne. már építettem ilyent.


A led chipek ilyenkor felváltva villognak. Ha megfelelően ki tudod vetíteni a fényüket egy azonos területre, akkor ott bizonyos sebesség fölött már nem lesz zavaró láthatóan a villogása.


meg lehet úgy is építeni, hogy egy greatz híd közepére teszed a ledet. Annak az a hátránya, hogy a diódákon elég nagy lesz a veszteség (nem nagyon nagy, de azért észrevehető). Oda sem kell más, ha a led teljesítménye nagyobb, mint amit a dinamó képes leadni.

2013. jún. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Egyébként a Zener diódát említetted.

A LED működése erősen hasonlít ahhoz.

Viszont arra kell vigyázni, hogy záró irányban a feszültség ne lépje túl az 5 Voltot, mert a led attól tönkremegy.


Ezért érdemes antiparallel módon kötni kettő ledet, mert egyszer az egyik és azután a másik nyit ki, ezért nem tud megemelkedni a feszültség az éppen működő leden 3.3V fölé.

Így az éppen záró irányú párjára sem juthat több mint szabadna.


A leden 2.7 Volt környékén alig folyik 200 mA a leden.

Viszont 3.3 Volt mellett már 3 Amper megy át rajta.

Ez a korszerű CREE XM-L ledre jellemző.


Adatlapja: [link]


Persze ide (kerékpár generátorhoz/dinamó/) nem kell ekkora teljesítményű ledet használni, de most ennek az adatlapjára akadtam.


Van itt egy fele ekkora teljesítményű led adatlap is: [link]


Azt azért itt is leírom, minden teljesítmény ledet jól kell hűteni, hogy az alsó hő elvezetésre szolgáló oldala ne lépje túl a 85 celziusz fokot.


Ha a hőmérséklet e-fölé emelkedik, akkor eleinte gyorsabban öregszik a led, vagyis maradandóan csökken a fénye. még magasabb hőfokon a szemünk láttára megy tönkre.

2013. jún. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
39%

Sziasztok olvastam az üzeneteket és segiteni szeretnék nektek

Ha dinamod van akkor szerezz be egy stabilizátort majd

szerezz be egy ohm et és el is mondom hogy milyet

6 volt ról kell 4,5 volt akkor színbe el mondom, hogy

milyet szerezz balról jobra haladva barna,zöld,barba,ezüst

remélem tudtam segíteni sziasztok!

2015. okt. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!